fbpx
30 Листопада, 2021

Більше 23% румунів не можуть дозволити собі гідне життя – дослідження

Більше 23% румунів не можуть дозволити собі гідне життя – дослідження

Понад 23% румунів не можуть дозволити собі гідне життя, що вдвічі більше, ніж у розвинених країнах Західної Європи. Зокрема, чотири з половиною мільйони румунів живуть за межею бідності, і шанси вийти з цієї ситуації незначні.

Про це йдеться в останньому звіті Національного інституту статистики, пише digi24.

Romania

Найбільше від цього явища страждають діти, літні люди, а також самотні люди.

До пандемії статистика налічувала 4,6 мільйона румунів, які вважалися бідними. Під час пандемії їх кількість скоротилася до 4,5 мільйонів, але не через те, що матеріальне становище частини покращилося, а через те, що населення Румунії зменшилося між 2019 і 2020 роками на таку ж кількість людей.

За словами аналітиків, розподіл за рівнем доходів населення по країні нерівномірний. Молдова, Олтенія та Добруджа – це регіони, де більшість румунів стикається з дефіцитом. На протилежному полюсі знаходиться Бухарест-Ільфов, де рівень бідності майже в 15 разів нижчий.

“У нас є кілька регіонів, де населення старіє. Воно працює переважно в сільськогосподарській діяльності, наприклад, в Південній Мунтенії. Ми також маємо міграційні потоки, виїзд активного населення за кордон, і бачимо такі ситуації, коли є робочі місця, які неможливо заповнити”, – каже директор НДІ якості життя Сорін Кейс (Sorin Cace).

Найбільше страждають від бідності діти, а також молодь у віці від 18 до 24 років. Зокрема, 3 з 10 перебували за межею бідності, що значно вище рівня, зафіксованого серед дорослих.

“Це ціла дискусія, чи можемо ми зосередитися на наталістичній політиці, яка підтримує виховання дітей через грошові виплати, такі як збільшення допомоги на дитину, і негрошову допомогу. Система ясел і садків у Румунії недостатньо розвинена, і ми не можемо задовольнити існуючі потреби”, – зазначає науковець.

За словами економіста Адріана Негреску (Adrian Negrescu), людям важко знайти роботу в умовах, коли перепрофілювання, пошук роботи, затребуваної на ринку праці, також вимагає грошей. Держава, на жаль, зазнала невдачі в спробі організувати навчання за професіями, які потрібні на ринку праці, наприклад, будівництво.

Варто зазначити також, що уряд Румунії подвоїв кількість іноземних робітників з-за меж Європейського Союзу, які можуть бути офіційно працевлаштовані у країні. Урядове рішення, яке набрало чинності 12 серпня, дозволяє владі видати 50 000 нових дозволів на роботу цього року замість раніше запланованих 25 000.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі