fbpx
18 Лютого, 2022

Безкоштовні траси в Угорщині та одноденні електронні віньєтки: що зміниться у поїздках автобанами Європи

Безкоштовні траси в Угорщині та одноденні електронні віньєтки: що зміниться у поїздках автобанами Європи
За словами євродепутатів, це буде набагато справедливіше, ніж використання попереднього збору. При цьому ціна віньєтки завжди залежатиме від впливу транспортного засобу на навколишнє середовище.

Система оплати за проїзд, яка діє наразі, виявилась незручною для користувачів, оскільки більшість людей користуються дорогами для одноденних поїздок чи проїзду транзитом. При цьому все-одно потрібно купувати мінімальну віньєтку на кілька днів. Ця система, яка не задовольняє споживачів, може бути припинена за рішенням Європарламенту, пише Іndex.

електронні віньєтки в Угорщині

Зміни мають стати не тільки зручнішими з точки зору використання, але й отримають ному норму – “забруднювач платить”. Це означає, що вартість віньєтки для проїзду по шосе також буде залежати від того, наскільки автомобіль екологічно чистий: бензиновий, дизельний чи гібридний.

Частина автобанів Угорщини стануть безкоштовними

Крім того в Угорщині відбулися зміни і у складі платних доріг – нещодавно ділянка дороги в медьє Зала (Zala) та Яс-Надькун-Сольнок (Jász-Nagykun-Szolnok) стала безкоштовною.

З 18 лютого 2022 року в системі електронних віньєток проїзд буде безкоштовним на ділянках:

  • ділянка автомагістралі М4 між Абонь-північ (Abony) та Тьороксентміклош-захід (Törökszentmiklós-nyugat);
  • та ділянка автомагістралі M76 між Балатонсентдьордь (Balatonszentgyörgy) /Балатонберені (Balatonberény) та Кестхей-Фенийкпусто (Keszthely-Fenékpuszta).

Нагадаємо, щзміни можуть відбутися і в дорожньому законодавстві Чехії. Міністерство транспорту тут реанімувало ідею зміни обмеження швидкості на автомобільних магістралях. Запропонована реформа збільшить верхнє обмеження швидкості до 170 км/год, враховуючи тенденцію чеських водіїв порушувати правила.

 

InfoPost.Media

Фото: Іndex


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі