fbpx
09 Грудня, 2021

Бензин і дизельне паливо у Румунії з 1 січня будуть коштувати дорожче

Бензин і дизельне паливо у Румунії з 1 січня будуть коштувати дорожче

З 1 січня 2022 року через підвищення акцизів в Румунії зросте вартість бензину і дизельного палива. Зростання може сягнути 3,55%, що відіб’ється на кишенях власників автівок.

Майже половину вартості бензину складає податок, який надходить до державного бюджету, повідомляє digi24.

Gas Station Romania

Вартість літра бензину в Румунії нещодавно впала нижче 6 леїв (1,21 євро або близько 37 гривень) після значного зростання ціни в жовтні через подорожчання бареля нафти.

з 1 січня 2022 року вартість 1000 літрів неетилованого бензину становитиме 1892 лея (382,28 євро) і 1734 лея (350,36) за 1000 літрів дизельного палива.

За даними Національного інституту статистики, у жовтні румуни залишили на автозаправках на 23% більше коштів у порівнянні з тим же місяцем минулого року. Незважаючи на це, Румунія все-таки залишилась на другому місці за низькою ціною на бензин у Європейському Союзі.

Рада з конкуренції в Румунії оголосила два місяці тому, що проводить аналіз оптового ринку автомобільного палива. Так намагаються виявити фактори, що призвели до підвищення цін на пальне.

Нагадаємо, наприкінці жовтня румунський парламент прийняв рішення заморозити ціни на газ та електроенергію, а також знизити ПДВ на обидва енергоносії. Крім того держава надасть компенсацію цін на газ та електрику, щоб населення менше відчуло різке їх зростання.

 

InfoPost.Media

Фото:


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі