fbpx
10 Листопада, 2021

“Байстрюк сатани” та “Пештські бешкетники”: у Києві відбудуться “Дні угорського кіно в Україні”

“Байстрюк сатани” та “Пештські бешкетники”: у Києві відбудуться “Дні угорського кіно в Україні”

Цього тижня, з 11 по 14 листопада, у столичному кінотеатрі “Ліра” пройде щорічний фестиваль “Дні угорського кіно в Україні”.

Глядачам представлять п’ять різножанрових стрічок, знятих кінематографістами Угорщини.

“Заключний звіт”

11 листопада, о 19.00, буде унікальна можливість подивитися фільм Іштвана Сабо – драму “Заключний звіт”. Саме ця стрічка відкриє фестиваль “Дні угорського кіно в Україні”.

1 сабо

Іштван Сабо – один з найвідоміших угорських режисерів, сценарист, письменник співзасновник Європейської кіноакадемії, володар багатьох престижних кінопремій (у 1982 році його стрічка “Мефісто” отримала “Оскар” в номінації “Найкращий фільм іноземною мовою”).

Про що фільм. Професор Стефанус (Клаус Марія Брандауер) – відомий кардіолог. Одного разу його відправляють на пенсію, оскільки економічно ефективна медична система більше не потребує його послуг та знань. Стефанус, однак, з того покоління, яке не вміє залишатися без роботи. Коли він чує, що у його рідному селі є вакантна посада сімейного лікаря, він не вагається. Спочатку все йде добре, але раптом все змінюється: нові цінності досягають сільських місць, і лікар зі своїми переконаннями раптово стає перешкодою у здійсненні сумнівних змін…

 

Байстрюк сатани

A Sátán fattya (Байстрюк сатани) – другий фільм з програми фестивалю “Дні угорського кіно в Україні”. Показ відбудеться у п’ятницю, 12 листопада, о 19:00.

2 шатан

Драма режисера Жігмонда Дежо за однойменним романом Золтана Мігая Надя розповідає про долю шістнадцятирічної Естер Тот. Історія розпочинається з подій листопаду 1944 року, коли радянська армія увійшла до Закарпаття, зігнавши всіх чоловіків у трудові табори. Кілька угорських жінок та дівчат вирушили у путь, щоб віднести їжу родичам, яких російські військові забрали на “маленьку триденну роботу”. Серед жінок Естер, яка намірилася знайти свого батька, а натомість була зґвалтована солдатами. Дівчина вагітніє і це неминуче призводить до ще більш трагічних наслідків не тільки в її житті, але й її оточення…

До речі, прем’єра кіно “Байстрюк сатани” відбулась 11 грудня 2017 року в Будапешті, у Національному кінотеатрі “Уранія” за участі акторів – більшість з них закарпатці, з Берегівського угорського драматичного театру. А наймолодшою учасницею зйомок стала 10-річна школярка Емілія Мельничук, донька режисера театру Олега Мельничука.

Додамо, що класик угорської літератури Золтан Мігай Нодь мешкає на Закарпатті. Письменник Андрій Любка у своїй колонці для Infopost розповів про класика угорської літератури, який живе на Закарпатті, однак зовсім невідомий для місцевих літераторів та читачів. Нещодавно Інститут центральноєвропейської стратегії на чолі з Дмитром Тужанським купили права на переклад роману “Байстрюк сатани”. Перекладати його буде талановитий ужгородський письменник Банди Шолтес.

 

“Едем”

У суботу, 13 листопада, о 17:00 відбудеться показ драми “Едем” (спільне виробництво Угорщина-Румунія-Бельгія, режисерка – Агнеш Кочіш).

3 едем

Головна героїня – Ева – страждає від алергії на всі хімічні речовини, забруднення повітря, радіохвилі та електромагнітне випромінювання. Їй потрібна повна ізоляція від зовнішнього світу. Найменша помилка може стати смертельною. Вона спілкується лише зі своїм братом та лікарями, які ставлять над нею досліди. Її випадок привертає увагу психіатра, який намагається дізнатися, чи хвороба Еви реальна або існує тільки в її свідомості? І чи спроможне кохання вилікувати її?

 

“Пештські бешкетники”

14 листопада о 13:00 запрошуємо на показ комедії Балажа Лота “Пештські бешкетники”.

4 пешт

Про що фільм. Марцелл, багатий, успішний, але не дуже щасливий архітектор, переживає найгірший вечір у своєму житті, зустрічаючи своє 40-річчя на нудній корпоративній вечері. До того ж там з`являються його однокласники, яких він так успішно уникав протягом останніх 20 років. Але після того як їхній друг раптово гине в результаті нещасного випадку, Марцелл та його невдахи-друзі вирішують знов об’єднатися, щоб виконати останнє бажання свого друга, контрабандним шляхом провозячи його сумнівну картину на найпрестижніший аукціон мистецтва Будапешта.

 

“Недитячі казки”

У заключний день фестивалю – романтичний трилер під назвою “Недитячі казки”. Показ фільму режисера Аттіли Сас почнеться о 15:00.

Кінокартини демонструватимуться з українськими субтитрами мовою оригіналу.

Вхід вільний (за умови наявності сертифікату про щеплення або дійсного ПЛР-тесту).

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі