fbpx
16 Березня, 2022

Багатотисячний “Марш миру” в Будапешті: виступ Орбана і жодної згадки про підтримку України

Багатотисячний “Марш миру” в Будапешті: виступ Орбана і жодної згадки про підтримку України

У вівторок, 15 березня, до Дня незалежності Угорщини в Будапешті відбувся багатотисячний “Марш миру”. Щоправда він більше нагадував мітинг на підтримку уряду Віктора Орбана та партії “Фідес”. Люди тримали прапори Угорщини, партійні лозунги та всього кілька транспарантів з написом “No war”.

На площі Кошута виступив перед натовпом виступив прем’єр-міністр Віктор Орбан. У своїй промові він розповів про гарне майбутнє для Угорщини і закликав угорців зробити “правильний вибір” на парламентських виборах 3 квітня, повідомляє kormany.hu.

“Нам потрібні сили, ми з року в рік будуємо цю сильну Угорщину, ми робимо це всі 12 років, – сказав Віктор Орбан. – Ні повені, ні міграція не відвернули нас від цього, ні війна, ні “ліві” не можуть відвернути нас від цього 3 квітня”.

У промові Орбана йшлося і про війну в Україні.

“Росія дивиться на власні російські інтереси, Україна – на українські. Ні США, ні Брюссель не будуть думати по-угорськи, тому ми повинні дбати про власні інтереси. А у наших інтересах не бути пішаками на чужій війні. У цій війні ми нічого не виграємо, але можемо втратити все. Жоден угорець не повинен стати між українським ковадлом і російським молотом. Ось чому ми не будемо посилати ні солдатів, ні зброї на поля боїв!”, – зазначив Орбан, підтвердивши позицію уряду Угорщини щодо України.

За словами угорського прем’єра, “цієї війни не мало статися, а Угорщина зробила все можливе для миру”.

“Ми не можемо виключити і того, що у день виборів по сусідству буде гриміти зброя. Але небезпека війни не зменшує, а підвищує ставки для вибору. “Партія миру” – праворуч, або війна – ліворуч, будівництво чи руйнування. Вперед або назад. Хто проголосує за мир і безпеку, той голосуватиме за Fidesz”, – сказав прем’єр-міністр Угорщини.

Нагадаємо, того ж дня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до офіційного Будапешта та дорікнув міністру МЗС Угорщини Петеру Сійярто в “короткій пам’яті”. Він висловив сумніви у тому, що угорський міністр пам’ятає боротьбу Угорщини проти радянських військ.

 

InfoPost.Media

Фото: kormany.hu


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі