fbpx
16 Жовтня, 2021

Андрухович диктує: в Україні відбудеться 21-й радіодиктант національної єдності

Андрухович диктує: в Україні відбудеться 21-й радіодиктант національної єдності

У вівторок, 9 листопада з 10.00 до 11.00 в Україні проведуть традиційний, вже 21-й, Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Цього року його читатиме і писатиме у прямому ефірі письменник Юрій Андрухович.

Про це у ефірі “Українського радіо” повідомив член правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Дмитро Хоркін.

Тему радіодиктанту організатори обіцяють оголосити за тиждень. Науковою консультанткою проекту вдруге стане професорка кафедри української мови Києво-Могилянської академії і провідна наукова співробітниця Інституту української мови НАН України Лариса Масенко.

За словами Дмитра Хоркіна, до написання запросять ключових осіб держави – президента, народних депутатів, міністрів, прем’єр-міністра та діячів культури.

“Радіодиктант національної єдності протягом останніх 2-х років є запитом номер 1 в українському сегменті Google. Ми вийшли за рамки шкільництва не позбувшись його.  Але, разом із тим, приємно, що це стало всеукраїнською акцією”, – зазначив він.

Транслюватиметься наживо диктант “Українським радіо”, радіо “Культура”, телеканалом “UA: Перший” та іншими платформами Суспільного мовлення.

Ще однією особливістю диктанту цього року стане організований “Українським радіо” майданчик для суспільного діалогу. Протягом тижня перед початком, у хабі радіо проводитимуть дискусії з мовних питань – мовного законодавства, мовних квот у ефірі тощо.


Варто зазначити, що національний диктант, як і раніше, буде приурочений до Дня української писемності та мови. Юрія Андруховича для його читання обирали з-поміж кількох претендентів радіослухачі.

Варто нагадати, про те, що ми робили велике дослідження про результати ЗНО з української мови. Нас зацікавило, чому саме Закарпаття 4-ий рік поспіль займає останню сходинку за його результатами і чи пов’язано це із функціонуванням шкіл з навчанням мовами національних меншин.

 

InfoPost.Media

Фото: bookforum.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі