fbpx
01 Квітня, 2022

60% румунів бояться можливого вторгнення російських військ – IRES

Понад три чверті румунів стежать за подіями в Україні, а 60% заявили, що бояться, що їхній країні загрожує вторгнення російських військ. Про це свідчать результати опитування, проведеного IRES у березні.

79% учасників опитування зазначили, що вони особисто стежать за подіями в Україні, а 21% відповіли, що не цікавляться такими повідомленнями, повідомляє Agerpres.

російські війська

Водночас 19% опитаних сказали, що страх – найсильніше почуття, яке вони відчувають щодо війни в Україні. Ще 17% відчувають співчуття, а 11% – сум.

З опитаних 60% бояться, що Румунії загрожує вторгнення Росії, а 39% не переживають з цього приводу.

Переважна більшість опитаних – 96% – заявили, що Румунія повинна підтримати українських біженців. 38% сказали, що Румунія має надати зброю Україні, а ще 21% впевнені у необхідності надати військову підтримку.

На думку 77% респондентів, НАТО здатне впоратися з атакою Росії на країни-члени альянсу в регіоні, а 20% не вірять у це.

Відповідаючи на запитання, що б вони робили, якби в Румунії почався збройний конфлікт, 14% опитаних відповіли, що спробували б покинути країну. 27% румунів залишилися б воювати, 36% – залишилися б і сховалися, а 20% – не вживали б ніяких особливих заходів.

Опитування IRES проводилося з 11 по 17 березня на вибірці з 1051 особи віком від 18 років і має максимальну допустиму похибку 3,1%.

Нагадаємо, на сміттєзвалищі поблизу міста Тиргу-Муреш (Târgu Mureş) у румунській Трансільванії знайшли цілий мішок викинутих і частково спалених угорських виборчих бюлетенів.

 

InfoPost.Media

Фото: Reuters


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі