fbpx
12 Вересня, 2022

Зброя для України та НАТО: Біля кордону у Словаччині у п’ять разів збільшать виробництво боєприпасів для гаубиць

Зброя для України та НАТО: Біля кордону у Словаччині у п’ять разів збільшать виробництво боєприпасів для гаубиць

Після нападу Росії на Україну у світі зріс інтерес до зброї та боєприпасів. Збільшуються контракти і для словацьких збройових заводів. Тому у Сніні, на сході країни, планується суттєво розширити виробництво боєприпасів для важкої наземної зброї – гаубиць.

Машинобудівна компанія ZVS Holding , яка в основному зосереджена на виробництві зброї, планує значно розширити виробництво боєприпасів для гаубиць.

снина2

Боєприпаси для гаубиць / Фото: ZVS holding

Спільна компанія чеської зброярської родини Стрнад (її представляє Міхал Стрнад) та державного підприємства DMD Holding планує вкласти у підприємство до 15 мільйонів євро. Зокрема збудувати абсолютно новий виробничий цех, тож йдеться не лише про розширення існуючої діяльності.

 


Повідомляється також, що підприємство у Сніні виготовлятиме боєприпаси для гаубиць для України та країн-членів НАТО.


 

Йдеться про виробництво 100 000 корпусів для снарядів на рік. А також про 15 млн євро інвестицій і десятки нових робочих місць.

Підприємство буде розташоване в індустріальному парку на території колишньої компанії Vihorlat. Виготовлені корпуси снарядів будуть переправляти на завод у місті Дубниця-над- Вагом, де завершується цикл.

Розширення виробництва має стати реальністю вже у 2024 році.

Компанія вже подала план на затвердження документації до місцевих дозвільних органів. Завдяки розширенню виробництва кількість працівників заводу в Сніні має зрости майже втричі.

снина

Завод із виробництва боєприпасів у Сніні / Фото: TASR/František Ivan

У Сніні виробництво зосередиться на боєприпасах для гаубиць, а потужності підприємства мають збільшитися більш ніж у п’ять разів.

За словами інвестора, максимальна потужність виробничої лінії на заводі в Сніні на даний момент становить понад 19 тис одиниць боєприпасів на рік, а після розширення виробництва має скласти до 100 тис виготовлених снарядів на рік.

Компанія ZVS Holding була заснована в 1937 році як частина концерну Škoda Plzeň. Сьогодні вона займається розробкою та виробництвом боєприпасів, а також продажами в галузі машинобудування, електротехніки та спеціального виробництва з акцентом на боєприпаси великого та середнього калібру.

Варто додати, що у червні міністр оборони Словаччини підтвердив наміри передати Україні військової техніки на загальну суму 21,6 млн. євро. При цьому в уряді спеціально не озвучили списку техніки, не бажаючи “відкривати карти” перед Росією.

 

Infopost.media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі