fbpx
06 Жовтня, 2021

Європарламент обмежить швидкість у житлових кварталах і посилить відповідальність нетверезих водіїв

Європарламент обмежить швидкість у житлових кварталах і посилить відповідальність нетверезих водіїв

Європейський парламент хоче ввести обмеження швидкості до 30 кілометрів на годину в житлових районах та випрацювати нульову толерантність до керування авто у нетверезому стані. Ці та інші рекомендації Європейської Комісії, затвердили євродепутати на пленарному засіданні у Страсбурзі.

Таке рішення прийняли у зв’язку зі значною смертністю внаслідок аварій на дорогах європейських країн за останні роки. Відповідна резолюція набрала 615 голосів “за” та 24 голоси “проти”. При цьому найбільшими противниками виступили депутати Європарламенту від Чехії. Десять з них проголосували проти, двоє інших утрималися.

Auto Eu

За статистикою на території Євросоюзу щороку фіксують 22,7 тисяч смертей та більше 120 тисяч серйозних трам, отриманих у результаті ДТП. При цьому їх кількість зростає з року в рік. Саме тому Європарламент закликав Європейську комісію розробити і рекомендувати правила щодо “безпечних обмежень швидкості”. Відповідно до них передбачається обмежити максимальну швидкість транспорту до 30 км/год у житлових районах та районах з великою кількістю велосипедистів і пішоходів”. Водночас на основних маршрутах може зберігатись вища межа швидкості за умови “забезпечення належного захисту незахищених учасників дорожнього руху”.

Така ініціатива є частиною ширшого проекту “Vision Zero”, за яким до 2050 р. кількість постраждалих у ДТП в країнах Євросоюзу має наблизитись до нуля.

Обмеження швидкості в районі 30 км/год вже діють у кількох містах Європи. Так, наприклад, наприкінці серпня Париж запровадив таке обмеження практично на всій своїй території.

Крім обмежень швидкості, Європейський парламент також закликав оновити рекомендації щодо рівня алкоголю в крові та проголосити нульову толерантність до водіння у нетверезому стані. За дослідженням Єврокомісії, близько чверті усіх смертей на дорогах пов’язані із водінням у стані алкогольного сп’яніння, а 15 % – пов’язані із вживанням речовин, які викликають залежність.

“Кількість жертв скоротилася більш ніж наполовину за останні 20 років, але тисячі трагедій, безумовно, можна запобігти”, – зазначив депутат від Чехії Людек Нідермаєр (Luděk Niedermayer). – “Зменшити рівень смертності ми плануємо через покращення інфраструктури, безпечніші автомобілі та ефективне зменшення чинників значної кількості ДТП”.

Проте не всі чеські євродепутати розділяють оптимізм Людемаєра. Однією з противниць нововведень стала депутат Вероніка Вреціонова (Veronika Vrecionová).

“Я розумію зусилля, спрямовані на підвищення безпеки дорожнього руху. (…) Однак я не можу погодитися з пропозиціями, підтриманими членами Європарламенту, щодо встановлення максимальної швидкості 30 км/год у деяких частинах муніципалітетів та міст. Досвід міст, де таке обмеження швидкості ввели на практиці, є досить негативними”, – зазначила вона.

Де це вже працює

Багато країн Євросоюзу вже ввели таке обмеження у тестовому режимі:

  • у Брюсселі (Бельгія) експеримент запровадили в одному районі міста. В результаті кількість нещасних випадків на дорогах зменшилася там на 40%.
  • У Берліні (Німеччина) влада пішла на обмеження, щоб попередити транспортний колапс, знизити загазованість повітря та рівень шуму. Врешті зафіксували зменшення шкідливих викидів на 30%.
  • У Осло (Норвегія) таке обмеження швидкості почали впроваджувати ще у 2015 році, а станом на  2019-й, згідно зі звітом Норвезької адміністрації громадських доріг, кількість жертв унаслідок ДТП в Осло зменшилася до одного випадку.
  • У Гданську (Польща) після обмеження швидкості у житлових кварталах зафіксували зменшення кількості загиблих у ДТП у 2,5 рази.

Як в Україні?

В Україні до можливого введення такого обмеження ставляться з обережністю. За словами голови організації U-Cycle Богдана Лепявко, зменшення максимальної швидкості у житлових кварталах є одним із найдієвіших способів зменшення травматизму і смертності на дорогах. Адже недотримання швидкісного режиму є першопричиною ДТП з важкими та летальними наслідками.

“Варто визначати райони зі зниженою швидкістю руху і поступово поширювати цю практику на більшу частину міста. Паралельно необхідно запроваджувати заходи для дотримання цих норм, а за потреби й облаштовувати фізичні засоби для унеможливлення порушень”, – зазначив він.

Як зазначає експерт, дозволені сьогодні 50 км/год (а по факту 69, бо є ще +19 км/год. “нештрафованих”) на багатьох вулицях не потрібні.

Як наслідок, перевагою такого рішення дійсно може стати зменшення кількості ДТП із людськими жертвами. Проте, впроваджуючи такі обмеження, слід уникати зворотного ефекту від обмеженя швидкості. Рухаючись повільно, водій може постійно стежити за спідометром, щоб не перевищити допустимий поріг витрат пального, а не за ситуацією на дорозі.

 

InfoPost.Media за матеріалами ceskenoviny.cz та 24tv.ua

Фото: domik.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі