04 Квітня, 2022

ЄС висунув звинувачення російській владі у звірствах в Бучі та інших містах

ЄС висунув звинувачення російській владі у звірствах в Бучі та інших містах

Європейський Союз у неділю звинуватив російські війська у скоєнні звірств у Київській області. Такою була реакція верховного представника ЄС із зовнішньої політики Жозепа Борреля після того, як мер міста Буча про загибель більше 300 жителів під час місячної окупації міста російськими військами.

“Шокований новинами про звірства, вчинені російськими військами. ЄС допомагає Україні в документуванні військових злочинів”, – написав у Twitter Боррель, додавши, що всі справи повинні розглядатися Міжнародним судом.

Death On The Highway Between Kyiv And Zhytomyr, Ukraine 02 Apr 2022
Mykhaylo Palinchak/SOPA Images via ZUMA Press Wire

Нагадаємо, що в суботу Збройні сили України повернули контроль за всіма територіями навколо Києва вперше з моменту вторгнення Росії 24 лютого. Мер Бучі, звільненого міста в 37 км від столиці, заявив, що 300 жителів були вбиті російською армією.

“Шокований захоплюючими зображеннями звірств, скоєних російською армією у звільненому Києві”, – прокоментував у Twitter президент Ради ЄС, що об’єднує країни-члени блоку Шарль Мішель.

Мішель зазначив, що ЄС допомагає Україні та неурядовим організаціям зібрати необхідні докази для переслідування злочинів у міжнародних судах.

“Подальші санкції та підтримка ЄС уже на шляху”, – додав він.

Раніше Росія заперечувала напади на цивільних осіб і відкидала звинувачення у військових злочинах під час, як вона називає, “спеціальної військової операції” в Україні. Міністерство оборони Росії в Москві не відповіло відразу на запит про коментарі щодо тіл, знайдених у Бучі.

Москва заявила, що фото вбитих українців у Бучі – інсценування, а загибель мирних жителів могла статись нібито внаслідок обстрілу міста українськими військовими після відходу російських військ. Крім того росіяни вирішили перехопити ініціативу та скликати засідання Ради безпеки ООН 4 квітня, щоб обговорити звірства російської армії на окупованих територіях Київської області.

 

InfoPost.Media

Фото: Telex


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі