fbpx
04 Травня, 2022

Уряд Угорщини не надає інформації українському посольству про кількість прибулих біженців

Уряд Угорщини не надає інформації українському посольству про кількість прибулих біженців

Посольство України в Будапешті хоче отримувати регулярні та точні дані від уряду країни щодо біженців, які прибувають до Угорщини. Утім зробити це наразі не вдається.

У надії на тісну співпрацю уряду запропонували призначити представника, який би підтримував зв’язок із послом Любов’ю Непоп у вирішенні питань біженців та забезпечення їх прав. Однак відповіді на ініціативу наразі не було. Про це повідомили в посольстві України в Будапешті, – пише Nepszava.

біженці в Будапешті

Наразі посольство України підтримує контакти з дипломатами Міністерства закордонних справ і торгівлі, з якими вони раніше співпрацювали в різних сферах українсько-угорських відносин.

“Наше посольство неодноразово зверталося із запитами, але востаннє ми отримали офіційну інформацію від Міністерства закордонних справ Угорщини лише 12 квітня, згідно з яким з 24 лютого на територію Угорщини в’їхали 537 393 громадяни України, 14 399 звернулися з проханням про надання притулку, у тому числі 3 779 осіб отримали такий статус”, – повідомили у представництві України.

Також було повідомлено, що до 12 квітня 2022 року влада Угорщини надала житло 9464 біженцям. Але в уряді не змогли сказати, скільки з них були українцями, “з міркувань захисту даних про громадянство”.

28 квітня речниця уряду Александра Сенткіралі повідомила вже загалом про 646 458 прибулих до країни осіб з України. Утім ці дані не збігаються з повідомленням Національної поліції Угорщини, які за цей період зареєструвала прибуття ще майже 172 тис українських біженців.

“Нам було б важливо чітко бачити, скільки українців залишаються в Угорщині і де саме, скільки і в якому напрямку вони подорожували, і скільки українських дітей отримали тут притулок, особливо ті, які перетинають кордон без дорослих”, – наголосили в посольстві України.

Українське представництво також неодноразово запитувало інформацію про те, на що можуть розраховувати українці, які приїжджають до угорської держави як біженці, але Міністерство закордонних справ поки не відповіло.

За їхніми відомостями, мова йде про 53 дитини, які є “сиротами, позбавлені батьківського піклування, що живуть у важких життєвих умовах чи є інвалідами”.

Видання Nerszava зробило запит до угорського МЗС чому, незважаючи на звернення посольства України, досі не призначено уповноваженого для прискорення обміну інформацією і чи планують це зробити, але у міністерстві не відповіли на цей запит.

 

InfoPost.Media

Фото: Népszava


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі