fbpx
29 Квітня, 2022

Українці скуповують вживані автівки у Словаччині для волонтерів та військових

Українці скуповують вживані автівки у Словаччині для волонтерів та військових

Українці скуповують вживані позашляховики оптом, щоб використовувати їх у місцях, де інфраструктура зруйнована військовими діями Росії проти України. Полегшило цей процес скасування урядом ввізного мита на імпортні автомобілі.

Автомобільні прикордонні переходи між Словаччиною та Україною знову заповнені після більш спокійного періоду на початку квітня. Час очікування в Україні в години пік може тривати до кількох годин, пише Denník N.

вживані автомобілі зі Словаччини

Радник прем’єр-міністра Словаччини з питань транскордонного співробітництва Едуард Бураш підтвердив підвищений попит українців на особистий транспорт.

“Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв запитав мене, чи можу я порекомендувати когось, хто міг би організувати продаж великої кількості вживаних позашляховиків. Вони вкрай потрібні на зруйнованих війною територіях, оскільки дороги там у поганому стані. Вони купують автомобілі за кордоном і негайно відправляють їх у зони бойових дій”, – сказав Бураш.

Едуард Бураш каже, що подібне прохання про допомогу у пошуку автомобілів чув і від губернатора Закарпатської області Віктора Микити. Автівки потрібні для доставки їжі, ліків та інших товарів. Інтерес до вживаних авто вже підвищив ціни на старі позашляховики за кордоном.

Активісти та пересічні громадяни також намагаються купувати машини в різних групах у соцмережах.

Волонтери із західних країн також збирають гроші, потім їдуть до Словаччини чи інших країн, купують різні джипи, привозять їх до прикордонного Ужгорода і відправляють на схід України. Крім автомобільних прикордонних переходів, їх перевозять вантажними поїздами.

 

InfoPost.Media

Фото: Dennik N


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі