fbpx
13 Листопада, 2021

Україна попросила в енергосистеми Словаччини аварійну допомогу

Україна попросила в енергосистеми Словаччини аварійну допомогу

У четвер, 11 листопада диспетчерський центр НЕК “Укренерго” для забезпечення операційної безпеки та уникнення відключення споживачів “острова Бурштинської ТЕС” активував аварійну допомогу з енергосистеми Словаччини величиною 100 МВт.

Про це повідомили в компанії “Укренерго”.

Burshtyn Tes

Причиною цього стало аварійне відключення через свищі в котлах о 04:14 блоку №9 та о 08:24 блоку №4 “ДТЕК Бурштинської ТЕС”. В результаті, станом на 13:00 в аварійному ремонті перебувало відразу 4 блоки Бурштинської ТЕС та ще 3 — в поточному ремонті. Загалом, лише 5 блоків Бурштинської ТЕС знаходяться в роботі. Відповідно, для покриття потреб у електроенергії решти споживачів в зоні “острова Бурштинської ТЕС” НЕК “Укренерго” активувала аварійну допомогу.

При цьому перед активацією аварійної допомоги на Бурштинській ТЕС достроково було виведено з ремонту енергоблок №2. Відповідно після того, як зазначений блок буде завантажено до потужності 100 МВт, аварійну допомогу в “острів Бурштинської ТЕС” можна буде деактивувати.

Бурштинська ТЕС є основним джерелом виробництва електроенергії в острові “Бурштинської ТЕС” (до 90% виробництва, крім того в реконструкції знаходиться Теребле-Ріцька ГЕС на Закарпатті, а Калуська ТЕЦ працює з мінімальним навантаженням через обмежені запаси палива).

Для довідки

Бурштинський енергоострів — умовна територія, на якій розташовані електричні мережі Бурштинської електростанції, разом з прилеглою до неї електромережею та власними споживачами електроенергії в межах Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей. Бурштинський енергоострів, на відміну від решти електромереж України, під’єднаний до електромереж країн ЄС і дозволяє експортувати українську електроенергію за кордон.

Бурштинський енергоострів є пілотним етапом підключення енергосистеми України до європейської енергосистеми ENTSO-E (англ. European Network of Transmission System Operators for Electricity). Наразі європейська мережа операторів системи передачі електроенергії що об’єднує 43 оператори у 36 країнах європейського континенту. Організація створена у липні 2009 року шляхом первинного об’єднання операторів ATSOI, BALTSO, ETSO, NORDEL, UCTE і UKTSOA. Станом на 2021 р. у своїй структурі має 5 керуючих галузевих груп які координують забезпечення безпечної та оптимальної роботи мережі Європи в реальному часі.

Від початку своєї розбудови енергосистема України технологічно пов’язана та функціонує паралельно з енергосистемами Росії, Білорусі та Молдови, маючи в основному залежність від Росії у випадку надзвичайних ситуацій. Проте після 2014 року з’явився суспільний запит на блокаду економічних стосунків з Росією та пришвидшення євроінтеграційних процесів, серед яких — інтеграція енергосистеми України з європейською системою.

Починаючи з 2003 року Бурштинський енергоострів працює синхронно з європейською мережею, що дозволило мати валютні прибутки та продавати електроенергію у декілька сусідніх країн. Проте, повна синхронізація енергосистеми України з європейською енергетичною мережею ENTSO-E передбачає відокремлення її від енергосистем Росії та Білорусі, виведення її у автономну роботу та приєднання до енергосистеми Європи.

У 2017 році було підписано меморандум, що передбачає синхронізацію ОЕС України з ENTSO-E у 2023 році та визначено пріоритет інтеграції ОЕС України до загальноєвропейської енергосистеми ENTSO-E як одну з ключових стратегічних цілей НЕК “Укренерго”.

Основними інтеграційними етапами передбачається переоснащення мережі (130 млн. євро), налагодження диспетчеризації (92 млн євро), удосконалення резерву генерації та її автоматичного контролю (130 млн євро) Загальна вартість інтеграції української енергосистеми до Європи була оцінена у 352 млн. євро, з яких доля Укренерго мала становити 222 млн. євро.

 

InfoPost.Media

Фото: economy.24tv.ua


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі