fbpx
12 Жовтня, 2021

Угорський науковець погрожував посольству України в Будапешті. Угорська прокуратура вимагає найсуворішого покарання

Угорський науковець погрожував посольству України в Будапешті. Угорська прокуратура вимагає найсуворішого покарання

У лютому 2021 року прокуратура Будапешта звинуватила угорського науковця, дослідника гуманітарних наук у погрозах представнику українського посольства.

Як повідомляє угорське видання HVG.hu, раніше обвинуваченого запрошували на лекцію до 100-річчя української дипломатії в Угорщині. Чоловік заздалегідь подав проєкт своєї презентації, але співробітники посольства повідомили його, що через вибір теми він зможе представити її лише пізніше, під час лінгвістичної конференції.

посол1

Обвинувачений сприйняв відмову як особисту образу і у лютому 2019 року двічі погрожував електронним листом першому секретарю Посольства України, в тому числі загрожував вбити його.

Будапештський суд вже виніс вирок у першій інстанції у справі 1 серпня 2021 року: на той час обвинуваченого визнали винним у злочині насильства проти особи, що охороняється міжнародним статусом, тому його засудили до трьох місяців позбавлення волі з відстрочкою один рік.

Утім прокуратура Будапешта оскаржила це рішення, звернувши увагу на обставини, що обтяжують покарання. Прокуратура заявляє, що погрози з боку чоловіка має кваліфікуватися як підготовка до важкого злочину (вбивства), тому на нього мають накласти більш суворе і тривале покарання, а також призначити пробаційний нагляд.

“8 лютого 2019 р. у Будапешті пройшла конференція “100-річчя відкриття Надзвичайної Дипломатичної Місії УНР в Угорщині як вимір багатовікової історії двосторонніх відносин двох країн”, організована Посольством України в Угорщині та Державним самоврядуванням українців Угорщини за сприяння Почесного консула України в місті Шіофок Золтана Хорвата”, – раніше йшлося у повідомленні Посольства України в Угорщині.

На заході було продемонстровано фотоекспозицію архівних документів про діяльність Надзвичайної Дипломатичної Місії УНР в Угорщині.

У рамках конференції з доповідями виступили Провідний науковий співробітник відділу історії міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту історії України НАН України, Голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, заступник голови українсько-угорської комісії істориків Ірина Матяш; Науковий співробітник Інституту історії Угорської академії наук, секретар українсько-угорської комісії істориків доктор Аттіла Шереш, а також Головний архівіст Будапештського столичного архіву, доктор Аттіла Саколцаї.

 

InfoPost.Media

Фото: прес-служба Посольства України в Угорщині та сторінка Державного Самоврядування Українців Угорщини у Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

 

Коментарі