fbpx
27 Вересня, 2021

Угорський Хоббітон за 70 км від України: не лише розваги, а й “лісова школа” для дітей

Угорський Хоббітон за 70 км від України: не лише розваги, а й “лісова школа” для дітей

Усі чули, мабуть, про Хоббітон — село-музей у Новій Зеландії, спеціально створене спеціально для зйомок відомої трилогії “Володар Перснів” і “Хоббіт”, місце проживання вигаданого народу. І хоча розташоване воно достатньо далеко, але на даний час є найбільш відвідуваним місцем країни. Паломництво сюди розпочалося відразу після виходу першого фільму про хоббітів за творами Дж. Р. Толкіна.

Всі охочі можуть забронювати екскурсію та відчути себе героями улюбленого фільму завдяки неймовірній кількості залишених реквізитів і декорацій. Цікаво, що на початку місцеві фермери були незадоволені цілими натовпами туристів, які прибували сюди з усього світу. Однак пізніше тут створили повноцінний туристичний маршрут, який почав приносити гроші практично всім хто проживає неподалік. Наразі двогодинна екскурсія коштує 75 новозеландських доларів.

Original (1)

Очевидно, що поселення хоббітів у Новій Зеландії – цікавий, але все-таки cкоріш лише комерційний продукт. Натомість в Угорщині, всього за 70 км від кордону з Україною нещодавно з’явився свій Хоббітон.

Він має назву “Bucka-Lak” і розташований у мальовничому місці на березі озера Реткозі площею 400 га. Про маленьке угорське село Сабольчверешмарт, що неподалік від Кішварди раніше практично ніхто не чув. Тепер завдяки Bucka-Lak, де також збудували будиночки у стилі хоббітів, сюди почали масово приїжджати туристи. І не тільки.

Адже головна мета, яку переслідує угорський Хоббітон, – створити справжню лісову школу у справжньому природному середовищі, щоб діти разом з дорослими могли знову наблизитися до природи, полюбити її та цінувати, берегти.
Саме тому будівництво такого центру було підтримано у 2018 році з фондів ЄС у рамках тендеру KEHOP. Фонду Alkossunk Varost вдалося виграти 500 млн форинтів і приступити до будівництва.

Сьогодні відвідувачам тут пропонується безліч цікавих програм – ремісничі заняття, майстер-класи, поїздки на кінних екіпажах та різноманітні екскурсії по озеру. При чому подорож на великому човні для всіх гостей є безкоштовною. Дорослі теж мають чим зайнятися – наприклад, риболовлею.

А ось “лісові школярі”, окрім вивчення багатої навколишньої флори і фауни, також можуть отримати інформацію про роздільне збирання відходів та альтернативні джерела енергії.

Будиночки Bucka-Lak збудовані по всім правилам відновлювальної енергетики. Наприклад, ґрунтова покрівля утворює природний теплоізоляційний шар на будівлі, куполи пропускають більшу частину природного світла, а електрику забезпечують сонячні панелі. Опалення та охолодження забезпечуються завдяки тепловим насосам.

Наразі у цьому дивовижному місці збудовано 9 житлових автономних будинків, які можуть вмістити 35 осіб.

Окремо слід сказати і про цікаві архітектурні рішення. Дивовижний коридор, що з’єднує житлові приміщення, за задумом розробників дає “нескінченне відчуття простору”. У центральній частині будівлі створено просторий купольний простір, в якому, крім забезпечення природного освітлення, представлені також рослини, характерні для місцевої флори.

“Для нас важливою метою є дати нашим гостям усвідомити методи гармонійного співіснування людини та природи, розповісти про “екологічний слід людства” та можливості зменшення негативного впливу”, – кажуть організатори.

Кімнати розраховані максимум на 4 осіб, у кожній є власна ванна кімната та терасу з видом на озеро Реткозі.

Окрім проживання, тут пропонують надзвичайно захоплюючі та пригодницькі програми, щоб провести час корисно та цікаво.

Наприклад, можна зайнятися вивченням зіркового неба та Всесвіту. Здійснити подорожі по озеру або просто навчитися готувати традиційні страви на природі.

“Ми навчимо вас готувати прості, але дуже смачні страви. Це найбільш підходящі страви, щоб справити враження на вашу сім’ю коли повернетеся додому. Наприклад, ви навчитеся запікати картоплю, замісити тісто для хліба та опанувати приготування різних місцевих страв”.

Ще одна цікавинка – школа рибальства для молоді. Навчання у школі проводять кваліфіковані та професійні рибалки, які навчать ловити рибу за різними стилями, у тому числі з човна.

Дітям дуже подобаються й майстер-класи: бісероплетіння, прядіння, ткацтво, виготовлення орнаментів, малювання, вишивка, виготовлення свічок, лиття з гіпсу, фотографування. Створювати разом корисні і приємні речі своїми руками – це завжди приємний досвід. А із виготовлених предметів організовується виставка, щоб підвищити у дітей самооцінку та почуття власних досягнень.

Окрема тема – “школа виживання”, де дітей вчать як поводитися на природі у екстремальних умовах. І, звичайно, навчити елементарному – наприклад, розвести багаття або збудувати шалаш.

Подібні на Хоббітон проєкти втілюють і в Україні. Наприклад, у Карпатах, поблизу містечка Верховина на Івано-Франківщині триває будівництво Гобітхілу – поселення гуцульських хобітів з усіма атрибутами власної міні-держави. Тут буде власний герб, прапор, гімн, паспорт та правила. Діятиме в містечку тільки місцева валюта – йо.

 

Автор: Андрій Клоц* спеціально для InfoPost.Media

Фото: bucka.hu

* це творчий псевдонім журналіста, який давно працює в тематиці міжетнічних відносин, а псевдонім використовує задля того, аби особа автора не впливала на якість та відвертість дискусії щодо його текстів (Chatham House rule)


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі