fbpx
22 Березня, 2022

Угорські ЗМІ підхопили фейк про примусову “кастрацію” російських військовополонених

Угорські ЗМІ підхопили фейк про примусову “кастрацію” російських військовополонених

20 березня керівник українського Першого добровольчого мобільного шпиталю імені Миколи Пирогова Геннадій Друзенко у прямому ефірі заявив, що нібито наказав лікарям каструвати поранених російських військових.

Потім він визнав, що це був емоційний порив, у зв’язку з погрозами розправи йому та його родині.

“Вчора в прямому ефірі лідер ПДМШ ім. Миколи Пирогова Геннадій Друзенко зробив емоційну заяву щодо стерилізації загарбників. Заява була викликана погрозами особисто Геннадію та його родині. Вона була вирвана з контексту і розтиражована російськими пропагандистськими каналами.

ПДМШ офіційно заявляє, що не займався, не займається і не планує займатись стерилізацією російських загарбників, а тим паче полонених російських солдатів та офіцерів. Наша місія – рятувати життя. Ми працюємо у суворій відповідності до вимог Конвенції про поводження з військовополоненими (Женевської конвенції 1929 р.) та інших вимог міжнародного гуманітарного права, дотримуючись усіх правил та звичаїв ведення війни. Керівник ПДМШ перепрошує за свої емоції, викликані, повторимось, брутальними погрозами на його та його родини адресу”, – йдеться у повідомленні Першого добровольчого мобільного шпиталю.

друзенко

Утім у РФ цю заяву використали для дезінформації та почали “розкручувати” на всіх центральних телеканалах. Інформація розповсюдилася і в інших країнах.

Наприклад, в Угорщині, де повідомляють, що “за результатами заяв Друзенка слідча комісія Росії порушила кримінальне провадження, а це означає, що в разі затримання чоловік буде притягнутий до відповідальності за російським законодавством”.

Британська газета Daily Mail у своїй статті зазначає, що Геннадій Друзенко за освітою юрист, і створив Перший добровільний мобільний шпиталь у зоні бойових дій поблизу сепаратистських республік на сході України ще у 2014 році. В ньому працювало близько 500 лікарів і медсестер. Утім про причини емоційного виступу лікаря не повідомляється.

друзенко3

Правила  інформаційної безпеки під час війни

Цей випадок наочно показує, що під час війни слід бути максимально обережними з будь-якою інформацією, висловлюваннями, фото, відео тощо. Адже ворог веде й посилену інформаційну війну і буде використовувати будь-які засоби для дискредитації України, українського війська та наших співгромадян.

Так міська влада Києва та військові, що захищають місто, закликають не знімати та не публікувати переміщення й місця дислокації українських силових підрозділів.

“Ми, і всі, хто захищає Київ, просимо не викладати в соцмережі жодної інформації про розташування і пересування нашої військової техніки. Адже одне необережне фото або відео може бути використане ворогом і призвести до жахливих наслідків”, – заявив заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Про це слід пам’ятати в усіх регіонах України. Так, щоб уникнути витоку інформації про переміщення техніки та сил ЗСУ тощо, українським водіям тимчасово заборонили використовувати відеореєстратори — на час воєнного стану.

Заборонено фото, відеозйомку доріг загального користування, об’єктів загального призначення, об’єктів інфраструктури, блокпостів, укріплень, розташування, зосередження чи переміщення військових частин (підрозділів) сил оборони. Про це повідомив керівник Управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Богдан Сеник.

Нагадаємо, раніше ми розповідали історію про те, як працюють українські журналісти в умовах інформаційної війни. Редакції у бомбосховищах, перелаштування журналістських команд на роботу зі спростування фейків та інші особливості – у матеріалі Бомбосховища і фейки: як працюють українські журналісти в умовах інформаційної війни.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі