fbpx
02 Січня, 2022

У Високих Татрах у новорічну ніч феєрверки могли спричинити масову загибель тварин – природоохоронці

У Високих Татрах у новорічну ніч феєрверки могли спричинити масову загибель тварин – природоохоронці

За словами словацьких природоохоронців, деякі люди на території Татранського національного парку (TANAP) порушили заборону на використання феєрверків під час новорічної ночі.

Піротехніка та феєрверки заборонені в національних парках Словаччини Законом про охорону природи, за порушення режиму тиші карають значними штрафами, повідомляє sme.sk.

татри

Невиконання закону щодо використання феєрверків природозахисники фіксують практично щороку саме у новорічну ніч.

“Нічого не змінилося, незважаючи на всі заклики, люди не змінюються”, – повідомив директор національного парку Павол Майко.

Феєрверки та петарди не лише лякають, але можуть спровокувати смерть диких тварин. У горах під час вибухів утворюються акустичні хвилі.

“У тварин, захищених законом, таких як татранська серна, надмірний шум у вигляді вибухів, посилений ефектом відлуння, може викликати стрес, що призводить до неконтрольованої поведінки. Наслідком такої стресової поведінки часто є втеча цілого стада у місцевості, де є ризик сходу лавин”, – попереджають природоохоронці.

Варто нагадати, що у Високих Татрах в Словаччині для туристів відкрили традиційну льодову зимову атракцію Tatra Ice Dome. Цього разу її створили за зразком собору Святого Якова у відомому для паломників Сантьяго-де-Компостела (Іспанія). 11-метровий Собор будували більше місяця по десять годин на добу з 225 тонн льоду. Участь у будівництві взяли 35 льодових скульпторів та допоміжних робітників зі Словаччини, Чехії та США.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі