fbpx
03 Березня, 2022

У Словаччині закрили популярний новинний сайт, який фінансувався Росією

У Словаччині закрили популярний новинний сайт, який фінансувався Росією

Управління національної безпеки Словацької Республіки (NBÚ) у середу, 2 березня, закрило один з найбільших і найвпливовіших конспірологічних сайтів у країні – Hlavne správy. За словами міністра оборони Словаччини, видання фінансувалось російським посольством.

Для ефективнішої боротьби з дезінформацією після вторгнення Росії в Україну Словаччина навіть змушена була переглянути закон про кібербезпеку, пише Euractiv.

“NBÚ діяв відповідно до Закону про кібербезпеку на основі інформації та документів, наданих силами безпеки та розвідки”, – зазначив речник NBÚ Петер Хабера (Peter Habera). 

Hlavne Správy

За даними ЗМІ, Hlavné správy готувались до закриття та публікували попередження видалення своїх сторінок на Facebook. У публікаціях редактори закликали читачів шукати їхні новини на альтернативних сайтах, однак їх теж заблокували.

Сторінка видання на Facebook все ще активна та має майже 63 тисячі підписників, що менше, ніж у провідних словацьких ЗМІ. Але їхні дописи часто мають більшу залученість, ніж, наприклад публікації видання Denník N, у якого більше 182 000 підписників. Остання публікація на сторінці Hlavné správy засуджує тиск на російських діячів культури та мистецтва, які не підтримали виступили проти агресивних дій Владіміра Путіна.

Варто додати, що через кілька днів після російського вторгнення в Україну міністр оборони Словаччини Ярослав Надь почав публічно виступати проти ЗМІ, які поширюють дезінформацію. Так на одній з пресконференцій на запитання журналіста з Hlavné správy Надь сказав, що не відповідатиме на запитання російського посольства.

За даними NBÚ, Hlavné správy активно поширювала теорії змови під час міграційної кризи та пандемії. Також видання підтримувало словацьку ультраправу партію LSNS (Народна партія Наша Словаччина) і було різко антиамериканським та проросійським.

Словацька інформаційна служба ще у звіті за 2019 рік прямо застерігала від поширення проросійських наративів. Серед іншого йшлося і про створення так званих “альтернативних медіа”. Згідно з висновками, Словаччина безпосередньо зіткнулася із “впливовими кампаніями іноземних держав”.

Нагадаємо, нещодавно словацька поліція заявила про тиск на своїх співробітників, які займаються виявленням та спростуванням дезінформації. Погрози на адресу поліцейських пов’язують, зокрема, із боротьбою проти російських фейків. Як зазначили в поліції, діяльність тих, хто погрожує правоохоронцям може координуватись та підтримуватися різними організаціями.

 

InfoPost.Media

Фото: скріншот сайту


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі