У Словаччині протягом останніх десяти років спостерігається тенденція до збільшення кількості іноземців з постійним місцем проживання в країні.
При цьому найбільш значне зростання кількості іноземців зафіксували у Братиславській області. Тут їх кількість зросла з 5264 у 2011 році до 19569 у 2021 році. Про це, посилаючись на результати минулорічного перепису населення пише TASR.
Братиславська область вже давно характеризується більшою часткою іноземців, ніж інші регіони Словаччини. Результати минулорічного перепису також свідчать про те, що найбільша частка іноземців у регіонах у Братиславській області – 2,7 відсотка (19 569 жителів).
“З іншого боку, у Пряшівському регіоні було найнижче представництво іноземців – 0,6 відсотка (4868 мешканців)”, – зазначила Ясміна Стаудер, речниця Перепису населення, житла та помешкань (SODB) 2021 року.
При цьому 95,8% населення народилося в Словаччині (5 221 351), 3,9% населення (213 550) народилися за межами Словаччини, а 0,3% населення не вказали країни народження (14 369).
“У всіх регіонах Словацької Республіки частка народжених у Словацькій Республіці становила понад 93%”, – уточнила речниця.
Жителі постійного проживання в двох областях Західної Словаччини мали найвищу частку народжених за межами Словацької Республіки. Наприклад, у Братиславській області 6% (43 174 жителі) і в Трнавському краї 4,1% (23 408 жителів).
Третє місце за часткою народжених за межами Словацької Республіки займає Кошицький край – 3,9 відсотка (30 632 жителі). Найнижча частка народжених за межами Словацької Республіки зафіксована у Жилинському краї – 3,1% населення (21 582). За минулорічним переписом 99 відсотків населення, яке постійно проживає в Словацькій Республіці, зазначили, що мають словацьке громадянство.
Варто нагадати, що за новими змінами у словацькому законодавстві, словакам не доведеться втрачати національне громадянство після отримання іноземного, якщо вони підтвердять, що проживають за кордоном щонайменше п’ять років. Ті, хто вже втратив словацький паспорт, прийнявши іноземне громадянство, можуть подати заяву на його повернення.
Фото з відкритих джерел
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.