fbpx
06 Квітня, 2022

У Словаччині голову ультраправої партії засудили за нацистську символіку

У Словаччині голову ультраправої партії засудили за нацистську символіку

Члена Нацради, голову ультраправої Народної партії “Наша Словаччина” Мар’яна Котлебу засудили до шести місяців умовно з 18-місячним випробувальним терміном за висловлювання симпатій до руху, що пригнічує основні права і свободи.

У 2020 році Котлеба був засуджений спеціалізованим кримінальним судом до чотирьох років і чотирьох місяців ув’язнення. Тоді він оскаржив це рішення, пише Euractiv.

Мар'ян Котлеба

Рішення Верховного суду означає, що Котлеба не потрапить до в’язниці. Однак він втратить своє місце в парламенті, оскільки словацький закон не дозволяє депутатам зберігати свої місця, якщо вони засуджені за кримінальне правопорушення.

Котлеба був засуджений за передачу чека на суму 1488 євро родині в 2017 році, коли він був президентом самоврядного регіону Банська Бистриця.

Прокуратура подала цю справу до суду, стверджуючи, що сума в 1488 євро представляла два нацистські символи – 14 і 88 – означають так звані 14 слів, придуманих американським неонацистом Девідом Лейном та нацистське вітання “Хайль, Гітлер”.

Котлеба має довгу історію судових розглядів та проблем із законом. Його першу партію розпустили через антиконституційні пункти в програмі партії. Його також звинуватили у використанні словацького фашистського вітання та партійного плаката 2009 року, на якому він обіцяв позбутися “не тільки циганських паразитів”.

Однак дотепер він так і не був засуджений.

Його популярність досягла піку в 2014 році, коли його партія перемогла на регіональних виборах. Під його керівництвом Народна партія “Наша Словаччина” увійшла до парламенту в 2016 році і знову в 2020 році. У 2021 році кілька членів партії вийшли і заснували власну ультраправу партію – “Республіку” на чолі з депутатом Європарламенту Міланом Угріком.

Нагадаємо, на початку лютого у парламенті Словаччини депутат партії “Наша Словачина” Медвецьки вилив на прапор України воду.

 

InfoPost.Media

Фото: Marian Kotleba / Facebook


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі