07 Травня, 2022

У Молдові шириться фейк про мобілізацію та заборону виїзду чоловікам з 9 травня

У Молдові шириться фейк про мобілізацію та заборону виїзду чоловікам з 9 травня

У Молдові спростували інформацію, що поширилась у соцмережах, про те, що з 9 травня чоловіки призовного віку не зможуть виїхати з країни.

Про це 6 травня повідомили на сторінці прикордонної поліції Молдови.

“Чоловіки з Республіки Молдова можуть перетинати кордон без жодних обмежень. Закликаємо громадян бути пильними та не розповсюджувати повідомлення, які не відповідають дійсності”, — заявили в  поліції у ході брифінгу щодо забезпечення громадського порядку в контексті 9 травня.

279599942 302511032058353 8073200024780741551 N

Раніше в урядовому Telegram-каналі повідомили, що на півночі Молдови невідомі розсилали підроблені накази щодо участі “в навчаннях та мобілізації”. В уряді заявили, що міноборони подібні накази не випускало та не розсилало.

Вже невдовзі правоохоронці знайшли чоловіка, який розсилав фейкові повістки та використовував для цього печатку одного із закладів освіти. Там наразі встановлюють, чи діяв чоловік самостійно або у складі організованої групи.

Проти чоловіка (чию особу не розголошують) відкрили кримінальне провадження. Йому загрожує штраф у розмірі до 47,5 тисячі леїв (77,2 тисячі гривень), до 240 годин громадських робіт або до п’яти років позбавлення волі.

 

InfoPost.Media

Фото: Ministerul Apărării


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі