fbpx
16 Вересня, 2021

У Чехії водіїв зобов’язали об’їжджати велосипедистів на відстані 1,5 метра

У Чехії водіїв зобов’язали об’їжджати велосипедистів на відстані 1,5 метра

У Чехії введуть нові правила щодо руху велосипедистів і автомобілів, які мають зменшити ризики травмування власників велотранспорту. З липня 2022 року автомобілісти будуть зобов’язані при обгоні об’їжджати велосипедистів на відстані півтора метра.

Зміни до закону про дорожній рух внесли депутати, повідомляє чеський портал Novinky.

Bike Auto Cz 2

Після вступу змін у силу, відстань між автомобілістами та велосипедистами при здійснені обгону має відповідати приблизно половині ширини смуги руху. У разі недотримання водіями відповідних правил, їм загрожуватиме штраф 2000 крон (біля 80 євро).

Причина нововведення, за словами ініціаторів, – намагання підвищити безпеку велосипедистів у дорожньому русі. Подібні правила застосовуються у Німеччині, Франції чи Іспанії.

Однак є у нових правил і противники. За словами представників правлячої партії ANO, обмежень неможливо буде дотримуватися або контролювати їх на багатьох місцевих дорогах. Також, за твердженням противників,  велосипедисти теж можуть поводитися агресивно на дорозі.

“У дитинстві мене збив велосипедист. Крім того, у нас є пішоходи, які навіть більш уразливі, ніж велосипедисти”, – зазначила депутатка Зузана Ожанова.

У попередній версії правок пропонувалось визначити суму штрафу за недотримання відстані в 10 000 крон, також ініціатори пропонували відбирати у порушників посвідчення на півроку. Однак сенат вирішив знизити суму штрафу, якщо у разі порушення водій не піддає велосипедиста небезпеці.

 

InfoPost.Media

Фото: ecf.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі