fbpx
08 Квітня, 2022

У Чехії могли знищити секретні документи розвідки про діяльність російських військ в Україні

У Чехії могли знищити секретні документи розвідки про діяльність російських військ в Україні

Офіс президента Чехії підозрюють у передчасному знищенні 32 секретних документів. Серед них були дані розвідки про діяльність російських збройних сил на кордоні з Україною та інформація НАТО про безпеку в Іраку.

Про це повідомляє Чеське радіо.

Confidential Detail

Інформація базується на протоколах зустрічей у Празькому Граді, які репортери Чеського радіо отримали відповідно до Закону про свободу інформації.

Раніше цього року Чеське радіо та інші ЗМІ повідомили, що офіс президента знищив секретне повідомлення про причетність російських секретних агентів до вибухів у 2014 році на складі боєприпасів у місті Врбетіце.

Згідно з аудитом Управління національної безпеки, подрібнення документа наказав особисто керівник офісу президента Земана Владімір Минарж (Vladimír Mynář). Сам Минарж не має допуску до національної безпеки.

Знищення сталося “помилково”, стверджує Празький Град.

Земан торік увійшов у справу Врбетіце, коли публічно поставив під сумнів висновки чеських спецслужб. Схожа ситуація виникла після отруєння Сергія Скрипаля, коли президент заявив, що використана отрута була виготовлена ​​в Чехії.

З тих пір, як Мілош Земан став президентом у 2013 році, ЗМІ стежили за суперечливими фігурами навколо нього. Крім Минаржа, є Мартін Неєдли (Martin Nejedlý), радник Земана і бізнесмен, пов’язаний з російським нафтовим гігантом ЛУКОЙЛ.

Другий і останній президентський термін Земана закінчиться 8 березня 2023 року.

Нагадаємо, після вторгнення Росії президент Чехії Мілош Земан, відомий своїми проросійськими поглядами, засудив російську агресію проти України. За його словами, напад на суверенну державу не може бути виправданим.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі