У Словаччині є невикористаний потенціал для автомобілів на газу. Майже третина словаків подумала б про покупку транспортного засобу на стисненому природному газі. Однак для цього вони потребують більш щільної мережі відповідних заправних станцій.
Про це свідчить опитування громадської думки, проведене для Словацької газової та нафтової асоціації (SPNZ) агентством AKO на вибірці з 1000 респондентів, повідомляє TARS з посиланням на SPNZ.
Наразі в Словаччині відкрито 16 таких станцій, а автомобілі, що працюють на газі, становлять лише один відсоток від загальної кількості зареєстрованих транспортних засобів.
“Результати дослідження показують, що автомобілі на газу не будуть домінувати у Словаччині, але мають високий потенціал. Це набагато більш екологічна альтернатива бензиновому та дизельному пальному'”, – заявив виконавчий директор SPNZ Річард Квасьовський.
Автомобілі на газу виробляють на 99% менше викидів твердих частинок, на 90% менше оксидів азоту і на 20% менше вуглекислого газу. Через низький рівень шуму до 72 дБ, наприклад, автобуси та комунальні транспортні засоби на газу також підходять для роботи в нічний час.
Майже 30% респондентів в опитуванні сказали, що готові придбати автомобіль на газу. Однак тільки у випадку, якщо держава надасть субсидію, яка надається при купівлі електромобілів.
Чверть респондентів повідомили, що їх приваблює значно нижча вартість газового пального.
Цікаво також, що, люди старше 56 років та жителі міст, які проживають переважно в Братиславській та Трнавській областях, не цікавляться автомобілями на газу. Таким авто надають перевагу головним чином в селах та гірських регіонах країни.
Раніше ми намагались розібратися у причинах втрати Словаччиною конкурентних переваг у галузі автопрому. Країна поступово перестає бути привабливим майдінчивом для автогігантів, адже тут зростає вартість людських ресурсів.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.