fbpx
07 Жовтня, 2021

Спецслужби РФ планували підпал генконсульства та вбивство на Закарпатті – СБУ

Спецслужби РФ планували підпал генконсульства та вбивство на Закарпатті – СБУ

На території Закарпатської області російські спецслужби планували здійснити терористичні акти, замовником яких є особа, яка переховується в РФ. Про це повідомили у прес-центрі Служби безпеки України. Теракти, зокрема підпал, мали відбутись у одному із прикордонних регіонів.

За даними силовиків, зловмисники планували здійснити підпал Генконсульства сусідньої країни та замовити вбивство громадського діяча. При цьому у заяві СБУ не вказано країну, дипломатичне представництво якої могло постраждати. Варто зазначити, що в Ужгороді розміщені генконсульства Угорщини та Словацької Республіки. Крім того діють угорське консульство у Берегові та почесне консульство у Великому Березному.

111

“Учасники підривної діяльності намагалися вчинити теракти для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в регіоні та дискредитації України на міжнародній арені. Наразі встановлено особу організатора злочинів. За оперативними даними, він переховується на території РФ”, – йдеться у зверненні прес-центру СБУ.

За даними силовиків, організатор злочинів є уродженцем Луганської області та був завербований спецслужбами Російської федерації. За завданнями російських “кураторів” агент мав здійснити підпали дипломатичної установи, декількох автомобілів на іноземній реєстрації та пошкодити один з історичних пам’ятників на території області.

Ще одним із завдань агента був пошук виконавця для вбивства місцевого громадського діяча. За це було визначено винагороду в 30 тисяч доларів США.

Крім того агент займався збором та передачею спецслужбам РФ секретних відомостей про військові об’єкти на території Закарпаття.

Варто нагадати, що плановані теракти не єдині, які планувались чи були здійснені на території Закарпатської області. Так, у лютому 2018 року був здійснений підпал приміщення спілки угорців в Ужгороді. Тоді за вчинення диверсії затримали трьох громадян Польщі, яким висунули звинувачення у тероризмі. Замовником підпалу називали німецького журналіста, головного редактора правого екстремістського журналу “Zuerst!” Міхаеля Охсенрайтера, який також виступав консультантом депутата німецького парламенту від ультраправої “Альтернативи для Німеччини” Маркуса Фронмаєра. У серпні цього року він помер у Москві.

 

InfoPost.Media

Фото: ua.news, СБУ


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі