20 Листопада, 2022

Словаки та угорці постраждали від інфляції сильніше, ніж більшість країн Європи

Словаки та угорці постраждали від інфляції сильніше, ніж більшість країн Європи

З початку війни Росії в Україні 88% словаків відчули негативний вплив інфляції на їхній сімейний бюджет. Це зробило Словаччину однією з найбільш постраждалих країн з 24 опитаних країн. Такі результати опитування агентства Intrum, у якому взяли участь тисяча респондентів у Словаччині.

За словами Мартіна Мусіла, виконавчого директора Intrum Slovakia, цифра викликає тривогу.

7883571 1200x800

Як зазначають в Intrum, навіть ті громадяни, які відносно не постраждали від пандемії COVID-19, тепер відчувають на собі вплив високої інфляції.

«Різке зростання цін і процентних ставок після років низької інфляції та м’якої монетарної політики привнесло глибокий песимізм у майбутні очікування Словаччини», – додає Мартіна Мусіл.

25% опитаних словаків вважають, що інфляція залишатиметься високою нескінченно довго. За прогнозом національного банку Словаччини, інфляція сягне піку на початку наступного року — становитиме близько 20%.

Близько 60% словаків вже скоригували свої витрати, і очікуються, що ситуація погіршиться з наступного року. Близько 90% словаків стурбовані підвищенням цін на продукти харчування та енергоносії. І тільки 2% словаків стверджують, що інфляція на них не впливає.

Словаччина посіла третє місце в Європі через побоювання інфляції, поступившись лише Угорщині та Греції. Саме в Угорщині, в річному обчисленні, серед сусідніх країн споживачі найбільше платять за продукти. Так, ціни на хліб в угорських магазинах вищі на 55%, а м’ясо на третину.

 

InfoPost.Media за матеріалами SITA

Титульне фото: Sme archive – Gabriel Kuchta


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі