05 Травня, 2023

Словаччина зможе навчати українських військових на своїй території

Словаччина зможе навчати українських військових на своїй території

Шестеро українських військовослужбовців пройдуть навчання у командних структурах Місії військової допомоги Україні (EUMAM UA). Навчання пройдуть на території однієї з країн-членів Європейського Союзу, а забезпечить це навчання Словаччина.

Про це йдеться в пропозиції міністерства оборони Словаччини, яку схвалила Національна рада.

Ще однією з пропозицій є проведення навчання для українських військовослужбовців на території Словаччини за участі словацьких військових.

«Участь Словацької Республіки в EUMAM UA дозволить розширити та гармонізувати існуючі навчальні ініціативи країн-членів ЄС. Збройні Сили Словацької Республіки, таким чином, забезпечуватимуть навчання Збройних Сил України на території Словацької Республіки в рамках місії EUMAM UA та за можливої ​​участі іноземних партнерів. Водночас військовослужбовці Збройних сил Словацької Республіки приєднаються до відповідних командних структур на території країн-членів Європейського Союзу для підтримки EUMAM UA», – йдеться у заяві.

343418346 952369412788925 5312840296879575326 N

Навчання у Словаччині можуть проходити також за участі військових із країн ЄС, України, США та Великої Британії.

За заявою словацького міноборони, залучення Словаччини до підготовки військовослужбовців Збройних сил України є не лише чіткою підтримкою законного захисту України, проявом згуртованості на рівні ЄС, а й інвестицією у відновлення безпечного середовища на східному кордоні в майбутньому.

Мета EUMAM UA – виконання нагальних потреб українських збройних сил у сфері підготовки та посилення їхнього потенціалу у боротьбі за відновлення територіальної цілісності України в міжнародно визнаних кордонах. Тривалість місії наразі розрахована до кінця 2024 року. Наразі вона має на меті забезпечити підготовку 30 тис. українських військових.

 

Infopost.Media
за матеріалами словацьких ЗМІ

Коментарі