fbpx
23 Листопада, 2021

Словаччина відстає від ЄС у цифровізації – Єврокомісія

Словаччина відстає від ЄС у цифровізації – Єврокомісія

Словаччина посіла 22 місце в цьогорічному індексі цифрової економіки та суспільства (DESI), який щорічно публікує Європейська комісія. Це означає, що її рейтинг не змінився порівняно з 2020 роком.

Про це повідомляє EURACTIV Slovakia.

Slovensko Elektronické Služby

Комісія дійшла висновку, що Словаччина досягла лише обмеженого прогресу в цифровізації. Профіль країни також говорить, що державні інвестиції “не завжди приносили бажане покращення”.

У DESI Комісія оцінює прогрес у цифровізації серед держав-членів. Розглядаються чотири категорії – людський капітал, підключення до Інтернету, інтеграція цифрових технологій та цифрових державних послуг. Словаччина є найближчою до середнього показника по ЄС за рівнем підключення до Інтернету, особливо за кількістю людей, підключених до широкосмугового Інтернету та цінами на Інтернет.

Однак Словаччині потрібно покращити здобутки в інших сферах.

“Підприємства мають наростити використання потенціалу великих даних, штучного інтелекту та електронних систем обміну інформацією. Середня ефективність в електронній комерції – це втрачені можливості. Цифровізація освіти нижче її потенціалу, оскільки школам, вчителям та учням не вистачає навичок та інструментів”, – резюмує Комісія.

Рівень цифровізації державних послуг також створює проблеми. Хоча Словаччина впроваджує нові цифрові технології в адміністрації, “можна зробити більше для покращення їх якості та сумісності”. За повідомленням Комісії, люди отримають користь від підвищення доступності, ефективності та зручності для користувачів цифрових державних послуг.

Комісія дійшла висновку, що різниця між середнім європейським показником та балом DESI Словаччини збільшується.

Нагадаємо, раніше Словаччина посіла третє місце з восьми країн Центральної та Східної Європи за рівнем протидії російському та китайському впливам. Найбільшу стійкість проявили Чехія та Румунія. Про це йдеться у дослідженні GLOBSEC щодо стійкості та вразливості країн до іноземного впливу, особливо Росії та Китаю.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі