fbpx
28 Квітня, 2022

Румунські політики заявили про домовленість із Зеленським щодо врегулювання прав румунської нацменшини в Україні

Румунські політики заявили про домовленість із Зеленським щодо врегулювання прав румунської нацменшини в Україні

На даний момент двосторонні відносини між Румунією та Україною вийшли на новий етап, дуже вигідний для двох народів.

Про це заявив у четвер спікер Палати депутатів, лідер правлячої Соціал-демократичної партії Марсель Чолаку після візиту в Україну, пише Digi24.

Odamad00ndamagfzad1kyjdimtq0mzqwotkxowqwzjrkmwqwyju3otewzmuznw==.thumb

Лідер СДП зазначив, що були офіційні дискусії щодо прав меншин. За словами Чолаку, Володимир Зеленський погодився з необхідністю внесення змін до законодавства, щоб румуни в Україні мали ті самі права, що й українська меншина в Румунії.

“Я дуже задоволений відповіддю Президента України щодо меншин та підходом роботи зі спікером парламенту щодо внесення змін до законодавства для сусідніх країн, щоб підхід, як він сказав, був дзеркальним, Що стосується румунської меншини, то законодавство має бути таким же, як і для української меншини, – зазначив румунський політик. – “Єдине, на що звернув увагу Президент України, це необхідність внести зміни до законодавства передусім для сусідніх країн, особливо це стосується на Румунії, Молдови та Польщі.

Він уточнив, що відносини між Румунією та Україною вийшли на новий етап.

“На даний момент двосторонні відносини між Румунією та Україною вийшли на новий етап, дуже вигідний для двох народів. Тому міністр закордонних справ Богдан Ауреску також взяв участь у візиті до Києва. Обов’язок політиків – це впоратися з цим і обрати правильний підхід до того, що зараз відбувається між двома країнами”, – сказав також спікер Палати депутатів.

Нагадаємо, військова агресія Росії проти України підірвала довіру румунів до Росії з 16-18% у 2021 році до всього 7,5% у квітні 2022 року. Про це свідчать результати кількох опитувань громадської думки INSCOP.

 

InfoPost.Media

Фото: Digi24


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі