fbpx
21 Листопада, 2021

Рівень смертності в Словаччині на 140 відсотків вищий, ніж у середньому по ЄС

Рівень смертності в Словаччині на 140 відсотків вищий, ніж у середньому по ЄС

Словаччина є однією з найгірших країн Євросоюзу з точки зору дієтичних ризиків. Медичні експерти вважають, шо проблема в основному з підсолодженими напоями та й вживанням цукру взагалі.

Країна також займає невтішне місце за часткою курців або споживанні алкоголю. Такі дані наводить видання TERAZ.SK, з посиланням на дослідження GLOBSEC.

Знімок екрана 2021 11 21 о 08.58.36

“Порівняно з 47 європейськими країнами, мешканці яких страждають від серцево-судинних захворювань через неправильне харчування або, іншими словами, через дієтичні ризики, Словаччина знаходиться на сьомому найгіршому місці”, – каже аналітик Мартін Сматана.

Таким чином, рівень смертності в Словаччині на 140 відсотків вище, ніж у середньому по ЄС, і на 30 відсотків вище, ніж у сусідній Чехії. При цьому споживання цукру за останні 20 років зросло більш ніж вдвічі. Проблема в основному – це підсолоджені напої, підсолоджені сиропи та соки, споживання яких стабілізувалося на рівні 106 літрів на душу населення на рік.

Аналітики кажуть, що споживання цукру неповнолітніми є проблемою, що також призводить до зростання рівня ожиріння. За даними аналітиків, кожен шостий підліток зараз страждає від ожиріння, а зайва вага та ожиріння, окрім серцево-судинних ризиків, викликають у молодих людей соціальні та психологічні проблеми.

Як вирішити ситуацію?

Цю ситуацію можна змінити за допомогою ефективної політики та державного втручання шляхом жорсткого регулювання. На думку аналітиків, це відносно прості заходи для реалізації, але вони можуть мати профілактичний ефект. Йдеться, наприклад, про заборону трансжирів, обов’язкове регулювання солі в продуктах харчування, введення додаткового податку на солодкі напої та навпаки надання субсидій на фрукти та овочі.

Що стосується способу життя, то Словаччина також займає невтішне місце в кількості курців. Частка завзятих курців зросла з 22 до приблизно 26 відсотків. Серед безробітних частка курців вдвічі вища, ніж серед решти населення.

Автори дослідження також зосередили увагу на алкоголі як факторі ризику, що викликає не тільки різні види раку (глотки, гортані або печінки), але й його шкідливий вплив на мозок, психіку та соціальну поведінку людини. Дослідження показало, що в порівнянні із Західною Європою Словаччина має високу частку вживання алкоголю. За даними ВООЗ за 2018 рік, середнє споживання чистого алкоголю на рік у Словаччині становило 11,5 літра на рік на людину, що значно вище середньосвітового показника.

Також ми раніше розповідали про те, що зараз не найкраща ситуація у медичній системі Словаччини. Медики у Словаччині звільняються і переїжджають працювати до Австрії, Німеччини та Великобританії. Ми повідомляли про те, що знову ж таки понад дві тисячі лікарів Словаччини мають намір змінити місце роботи.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі