25 Травня, 2022

Режисер Аттіла Віднянський заступився за піаністку, яка виступала перед росіянами в окупованому Маріуполі

Режисер Аттіла Віднянський заступився за піаністку, яка виступала перед росіянами в окупованому Маріуполі

Директор Національного театру Угорщини Аттіла Віднянський, родом із Закарпаття, вважає, що культура не може перебувати під санкціями. Зокрема він назвав заборону виступу у Будапешті піаністки Валентини Лисиці “катастрофічною та хибною історією” та частиною “божевілля на Заході”.

Віднянський вважає, що не можна забороняти виступи артистів, які не дистанціювалися від політики Путіна, пише HVG.

Аттіла Віднянський

Раніше в угорських ЗМІ повідомлялося, що Театр острова Маргіт (Margitszigeti Színház) скасував концерт Валентини Лисиці після виступу піаністки в українському Маріуполі, у зруйнованому та окупованому росіянами місті 9 травня, під час святкування Дня Перемоги.

“Театр категорично відкидає позицію піаніста, і погоджується з офіційною позицією Угорщини та міжнародної спільноти, які в усіх відношеннях засуджують воєнну агресію Росії проти України, яка має багато жертв серед мирного населення”, – написали організатори концерт в Будапешті.

Також вони висловили глибоке співчуття жертвам війни в Україні.

Утім в Угорщині є й інша думка. Видання Hír TV запитав про цю ситуацію у директора Національного театру Аттіли Віднянського, який сказав, що вважає рішення відкритої сцени театру острова Маргіт хибним.

“Я вважаю все те, що зараз спрямовано проти російської культури, катастрофічним, дуже хибною історією”, — додав він, додавши, що рішення театру “є наслідком божевілля, що вирує на Заході”. – “Моя позиція щодо війни ясна: я вважаю її жахливою. Ми організували Український день на фестивалі MITEM. У той же час цінності російської культури, велич російських художників не підлягають сумніву. Якщо ми вирушимо в таку подорож, за дві хвилини ми зітремо нашу історію, великі твори нашого минулого”.

Такої ж думки угорський режисер Нандор Береттян. Він сказав, що деякі мости не слід спалювати, а тим паче культурні:

“Це єдине місце, де можна знайти мир. Чим більше ми спалимо, тим далі ми підемо від спокою”.

Довідково.

Валентина Лисиця – піаністка, яка народилася у Києві, має американське громадянство, живе у Москві. Стала відомою своїми скандальними заявами щодо анексії Криму та війни на Донбасі. Зокрема вона назвала український уряд “нацистським” і стверджувала, ніби влада України створює фільтраційні табори для етнічних росіян. Лисиця відвідувала окупований Донецьк, де зустрічалась із ватажками угруповання «ДНР» і зробила кілька гучних заяв.

Аттіла Віднянський – закарпатський, угорський режисер, засновник і головний режисер Закарпатського обласного угорського драматичного театру (м. Берегово), заслужений діяч мистецтв України (2001). Від 2013 року — художній керівник Національного театру (Будапешт). У грудні 2021 року привіз у Санкт-Петербург виставу “Процес” за романом Франца Кафки.

“Очевидно, що кожен має нести відповідальність за цю ситуацію, як на Сході, так і на Заході. Не слід було випускати дух війни з пляшки, це гріх гратися з ідеєю війни. Все це сприяло тому, що починається зараз”, – так 24 лютого Віднянський прокоментував повідомлення про початок російської агресії в Україні. – “Я не знаю, як допомогти цим нещасним людям, хіба що висловити свою солідарність. Український президент сказав, що вони будуть захищатися, але, очевидно, не міг сказати “здатися”. Я не знаю, що робити”.

Раніше угорському виданню Index інтерв’ю дали актори закарпатського походження з Національного театру Жолт Тріль та Неллі Шуц. На їхню думку, йде братська війна, а народи, які раніше жили в мирі, змушені братися за зброю.

 

InfoPost.Media

Фото: Index


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі