fbpx
05 Січня, 2022

Питання безпеки Європи не може обговорюватись без України – Боррель

Питання безпеки Європи не може обговорюватись без України – Боррель

Обговорення питань безпеки в Євросоюзі не може відбуватися без України. Про це 5 січня заявив Високий представник ЄС Жозеп Боррель під час брифінгу з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у Станиці Луганській.

За словами дипломата, пропозиції Росії щодо безпекових переговорів із Європою мають застарілий формат.

“Зараз вже не часи Ялти. Визначення сфер впливу між державами це не питання 2021-2022 років” – зазначив Боррель.

Жозеп Боррель

Як наголосив представник ЄС, Євросоюз повністю підтримує територіальну цілісність та суверенітет України. Головна мета країн-партнерів наразі – зниження напруги на кордонах України та Росії.

“Не може бути безпеки Європи без безпеки України. Будь-які обговорення питань безпеки в ЄС мають відбуватися за участю ЄС і за участю України. Усі питання, що стосуються безпеки України, насамперед мають обговорюватися за участю України. Все, що стосується безпеки ЄС, повинно відбуватися у консультації з країнами ЄС і за участю країн ЄС, саме тому ми перебуваємо у консультаціях зі США й іншими країнами”, – додав він.

Методами зниження напруги Боррель бачить тверді заяви про незмінну підтримку України та перемовини, які мають відбутися найближчим часом.

Також Жозеп Боррель сказав, що ЄС має взяти більш активну дипломатичну роль щодо зниження напруженості на Сході України.

“Це незвичайний момент для людей, які, можливо, не знайомі з інтенсивною дипломатією, оскільки Володимир Путін інструментально уникав будь-якого діалогу з ЄС”, – сказав він.

За словами дипломата, будь-яка військова агресія проти України матиме масштабні наслідки та велику ціну.

Жозеп Боррель став першим Високим представником ЄС, який відвідав лінію фронту війни в Україні з моменту початку конфлікту в 2014 році у рамках дипломатичних заходів на підтримку України.

Варто зазначити, що Борель прибув до Харкова 5 січня, а потім разом з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою відвідав лінію розмежування у Станиці Луганській на Донбасі. На початку візиту Боррель на своїй сторінці у Твіттер визначив мету свого візиту так: “У зв’язку з посиленням військового нарощування Росії я тут, щоб продемонструвати підтримку ЄС суверенітету і територіальної цілісності України та підтримати важливі реформи, які є ключовими для стійкості”.

 

InfoPost.Media

Фото: Reuters


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі