fbpx
04 Грудня, 2021

Пропаганда з Росії та Китаю набирає обертів – спецслужба Словаччини

Пропаганда з Росії та Китаю набирає обертів –  спецслужба Словаччини

Минулого року Словацька інформаційна служба (SIS) не помітила масового поширення дезінформації та пропаганди з Росії у Словаччині. Однак продовжував впливати на громадську думку, поширювати пропаганду та будувати свій позитивний імідж у словацькому медіапросторі Китай.

Це випливає з розділу про гібридні загрози звіту SIS про її діяльність у 2020 році, повідомляє Pravda.sk.

“Діяльність проросійських активістів була зосереджена на поширенні наративів, спрямованих на поляризацію словацького суспільства на основі ціннісних і політичних конфліктів”, – говорить SIS.

За словами спецвалістів, проросійські автори діяли автономно, але в той же час надихалися темами та контентом, розробленими в державних російських ЗМІ. За даними SIS, проросійські пропагандистські повідомлення, зокрема дезінформація, поширювалися переважно альтернативними ЗМІ, переважно в інтернеті.

Michal Alac Sis Clanokw

 

Нейтралізація негативу

“Автори, які виступають за Китай, надають великого значення, зокрема, нейтралізації негативного висвітлення країни в ЗМІ у зв’язку з початком пандемії COVID-19”, – йдеться в повідомленні.

У SIS зазначили, що з початку поширення пандемії в Європі різні медіаканали пропагували ефективність жорстких заходів, вжитих у Китаї. За даними SIS, існували також різні форми китайської медичної допомоги та комерційні поставки медичних товарів, які були представлені як допомога державам, які нібито постраждали від бездіяльності установ Європейського Союзу.

Служба інформації оцінила, що поширення дезінформації в словацькому онлайн-просторі посилилося в 2020 році також через пандемію. Дезінформатори наповнили інтернет-простір оманливими та конспірологічними твердженнями про пандемію, які доповнили традиційними темами дезінформації та власними наративами.

“Ухвалення протиепідемічних заходів призвело до збільшення виробництва поляризаційного контенту, спрямованого насамперед на підрив довіри до влади та її здатності боротися з пандемією”, – йдеться в повідомленні.

Дезінформацію продовжили ще кілька значущих авторів, які хотіли зміцнити свої позиції або створити власний бренд. Також у зв’язку з пандемією їм вдалося охопити більш широке коло людей, ніж у попередні роки.

“Словацькі автори продовжували відігравати вирішальну роль у створенні та розповсюдженні дезінформації та поляризаційного контенту”, – зазначили у SIS.

 

SIS також стежить за протестами

Голова SIS Міхал Алач сказав, що спецслужба також відстежує погрози, пов’язані з протестами. Він передає в поліцію інформацію про необхідність вжити заходів безпеки. Якщо протести можуть поставити під загрозу інтереси Словаччини або мають екстремістське походження, SIS контролює їх, а також передає висновки поліції.

“Якщо ми говоримо про протести, які можуть поставити під загрозу інтереси Словацької Республіки, чи то у сфері внутрішньої безпеки, чи протести, які можуть мати екстремістське підґрунтя, то, звичайно, це підпадає під дію SIS, і ми передаємо цю інформацію до поліції, яка потім реагує. І ми будемо співпрацювати, якщо це потребується від нас”, – сказав Алач журналістам у парламенті після представлення звіту про діяльність SIS минулого тижня.

Голова SIS стверджує, що моніторинг ситуації стосується не лише самих протестів.

“Є загроза до і під час протесту. Це не просто результат протесту. Якщо у зв’язку з акціями протесту є загроза чиємусь життю, здоров’ю чи майну, то це скоріше компетенція поліції. Ми можемо спостерігати за протестами як за явищем, яке може загрожувати інтересам Словацької Республіки”, – сказав він.

Протягом останніх місяців відбулося кілька акцій протесту через пандемію. У столиці, зокрема, сталися сутички з поліцією, а також затори. Протестувальники влаштовували мітинги переважно перед будівлями державних установ, таких як парламент, уряд чи президентський палац.

У зв’язку з проблемою гібридних загроз Служба інформації створила шляхом реструктуризації вже існуючих організаційних підрозділів нові робочі місця, які в першу чергу призначені для цих функцій. Водночас створено міжслужбові механізми для координації їх діяльності. SIS також брала участь у діяльності робочої групи, створеної при Офісі Ради Безпеки Словацької Республіки з підготовки концептуальних матеріалів для боротьби з дезінформацією.

Довідково: Словацька інформаційна служба (SIS) — спецслужба Словаччини, створена Володимиром Митро 21 січня 1993 р. після розпаду Чехословаччини.

Нагадаємо, Словаччина посіла третє місце з восьми країн Центральної та Східної Європи за рівнем протидії російському та китайському впливам. Найбільшу стійкість проявили Чехія та Румунія. Про це йдеться у дослідженні GLOBSEC щодо стійкості та вразливості країн до іноземного впливу, особливо Росії та Китаю.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі