fbpx
27 Січня, 2022

Прем’єр Словаччини: “Загроза для України – це також загроза для Словацької Республіки”. У країні розглядають різні можливі сценарії

Прем’єр Словаччини: “Загроза для України – це також загроза для Словацької Республіки”. У країні розглядають різні можливі сценарії

“Загроза для України є також загрозою для Словаччини як її безпосереднього сусіда”, – заявив прем’єр-міністр Словаччини Едуард Геґер перед засіданням уряду в середу. За його словами наразі необхідно зняти напругу і повернутися за стіл переговорів.

“Від імені Словацької Республіки я можу повторити нашу послідовну позицію: ми підтримуємо суверенітет, територіальну цілісність і, звісно, незалежність України. Як демократична країна, заснована на цих принципах, ми не можемо діяти інакше”, – цитує його Аktuality.

хегер

Едуард Геґер також підкреслив, що словацька сторона в дипломатичній сфері рішуче підтримує діалог з Росією, і вважає за необхідне повернутися за стіл переговорів і взаємний діалог.

“Важливо, щоб ми запобігли будь-якому конфлікту”, – додав він.

За словами прем’єра, Міністерство оборони Словацької Республіки вже розробило плани оборони. Обговорення ситуації продовжать на засіданні Ради Безпеки країни.

Словаччині потрібно готуватися і до різних сценаріїв

Едуард Геґер заявив, що уряд подбає про захист і безпеку громадян Словаччини.

“Особливо після тієї інформації, яку ми маємо на сьогодні про посилення присутності російських військ і техніки, яка вже може досягти території Словацької Республіки. Це інформація абсолютно нового виміру за останні десятиліття. Тому ми підходимо до неї з максимальною обережністю і чутливістю”, – додав він.

У вівторок глава МЗС Словаччини дипломат Іван Корчок назвав ситуацію на українсько-російському кордоні надзвичайно серйозною. І назвав деякі вимоги Росії неприйнятними. Корчок вказав на кількість російських солдатів і техніки на кордонах сусідньої зі Словаччиною країни, що може досягти до території Словацької Республіки. Він також звернув увагу на загрозу навали біженців з України у разі військового конфлікту.

Згодом президент Словацької Республіки Зузана Чапутова заявила, що Словаччина має готуватися до всіх сценаріїв у зв’язку з ситуацією в Україні. Вона наразі погоджується з кроками, зробленими на даний момент НАТО та ЄС. За її словами, слід зробити все можливе, щоб ситуація не погіршилася.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі