fbpx
04 Лютого, 2022

Польща передасть Угорщині давній рукопис вартістю 6,2 мільйона євро

Польща передасть Угорщині давній рукопис вартістю 6,2 мільйона євро

Твір письменника Нальдуса Нальдіуса епохи Ренесансу про угорського короля Матвія Корвіна Польща планує передати Угорщині. Дорогоцінний рукопис наразі є частиною фонду Торунської бібліотеки.

Вартість рукопису, який датується XV століттям, оцінюють у 25 млн злотих ($6,2 млн), пише польське видання Fakt.

1

Такий крок у Польщі прийняли у відповідь на передачу Угорщиною антикварних обладунків короля Сигізмунда II Августа, який був на чолі Польщі в XVI столітті. До цього обладунки належали до колекції Національного музею в Будапешті.

Давній рукопис вважається історичною пам’яткою, тому його вивезення з Польщі законодавчо заборонене. Крім того твір перебуває в місцевій державній бібліотеці.

Зважаючи на це депутати правлячої партії “Право і справедливість” підготували відповідний законопроєкт. Він передбачає, що рукопис передадуть Держказначейству, а канцелярія прем’єр-міністра заплатить за це бібліотеці 25 мільйонів злотих. Тоді рукопис безкоштовно нададуть Угорщині.

Раніше ми публікували історію про нові об’єкти Центральної та Східної Європи, якими за минулі два роки поповнився список всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. З урахуванням об’єктів, внесених до списку ЮНЕСКО під час сесії у 2020 та 2021 роках, загальна кількість об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО досягла 1154.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі