04 Лютого, 2022

Польоти з Ужгорода до Стамбулу: Україна підписала Угоду про зону вільної торгівлі з Туреччиною

Польоти з Ужгорода до Стамбулу: Україна підписала Угоду про зону вільної торгівлі з Туреччиною

Україна та Туреччина 3 лютого уклали Угоду про зону вільної торгівлі (ЗВТ). Її підписали у Києві в присутності президентів України Володимира Зеленського та Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана.

Про це повідомив на своїй сторінці міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Олександр Кубраков

Так, зокрема угода містить норми, які стосуються  авіаційної галузі. Серед пропозицій – розширення географії авіаперельотів між країнами.

“Зокрема, визначити на території України пункт “Ужгород” для виконання регулярних рейсів до Туреччини, у тому числі за маршрутом Стамбул-Ужгород”, – зазначив Кубраков.

Крім того дві країни тісніше співпрацюватимуть у галузі нових інфраструктурних проектів та лібералізують автомобільні перевезення.

Щодо останнього, то Туреччина зніме обмеження для українських автоперевізників на ринку Туреччини. Зокрема це стосується і в’їзду порожнього транспорту. Тому після вступу в силу угоди українські фури зможуть заїжджати порожніми та повертатися з товарами.

“Стратегічно наша мета – максимальне зняття обмежень для українських перевізників. У переговорах з Євросоюзом Україна виступає за повну лібералізацію автомобільних вантажних перевезень. На черзі – розширення співпраці з комбінованих та мультимодальних перевезень між Україною та Туреччиною. Ми пропонуємо створити спеціальні умови для налагодження транспортних ланцюгів форматі дорога-порт-дорога”, – зазначив міністр інфраструктури.

Інфраструктура, Крим і Чорне море

Окремо обговорили залученість турецьких компаній до будівництва ключових дорожніх об’єктів в Україні: М-30 Стрий-Ізварине, Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка, М-18 Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта тощо. д.

“Саме турецькі компанії будують позакласові мости – у Кременчуці та у Запоріжжі. Сподіваюся, що співпрацю вдасться розширити завдяки новим проектам, у тому числі й будівництву концесійних доріг”, – наголосив Олександр Кубраков.

Спільна робота між Україною і Туреччиною триває і у рамках угоди про співпрацю у сфері морського пошуку та порятунку у Чорному морі.

“Це важливе питання для України, яке гостро постало після анексії Криму. Угода з Туреччиною допоможе юридично закріпити за Україною райони, що належать їй, покращить можливості проведення пошуково-рятувальних операцій. Це усуне інсинуацію з боку країни-агресора з приводу невиконання Україною своїх міжнародних обов’язків” , – вважає глава МІУ.

Крім того, за словами глави МІУ, важливим питанням є й торговельна співпраця на Чорному морі, а саме співпраця турецьких партнерів із найбільшим українським держстивідором (портова адміністрація – ред.) МТП Південний.

“Серед усіх українських портів він потенційно буде здатний приймати найбільші судна, які увійдуть у Чорне море завдяки побудованому каналу Стамбул. Це може стати відкриттям нових для України ринків перевезень великогабаритними судами. Ряд інших українських портів відкритий до концесій та інших форм державно-приватного партнерства” , – зазначив Кубраков.

Варто зазначити, що Туреччина, за даними ДАРТ, увійшла до десятки країн, звідки до України в’їхало найбільше відвідувачів. Крім неї сюди потрапили також Угорщина, Німеччина, Ізраїль та США.

 

InfoPost.Media

Фото: Олександр Кубраков


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі