fbpx
23 Травня, 2023

ОТР банк, угорські школи і санкції: Німеччина й Угорщина посперечались через блокування допомоги Україні

ОТР банк, угорські школи і санкції: Німеччина й Угорщина посперечались через блокування допомоги Україні

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто та міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок посперечались під час закритої зустрічі міністрів закордонних справ. Причиною розбіжностей стало блокування Угорщиною наступного пакету санкцій та пакету допомоги Україні та вимога виключення банку OTP зі списку міжнародних спонсорів війни.

За даними видання Politico, яке спирається на свідчення дипломатів, Сійярто під час зустрічі 21 травня повторив озвучені раніше тези щодо блокування санкцій та допомоги Україні. У відповідь на це Анналена Бербок процитувала інформацію про те, що OTP визнає окуповані Росією території Луганської та Донецької областей, що суперечить міжнародному праву, і надає кредитні лінії російським військовим.

65630650 1006Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. Фото: dw.com

За словами учасників зустрічі, спілкування міністрів відбулось «цивілізовано і в нормальних рамках дискусії», однак якраз після того, як інші країни, такі як Швеція та Естонія звернулись до Угорщини із закликом не перешкоджати об’єднаним зусиллям Європи. Міністри цих країн стверджували, що ЄС не повинен зупинятися на подальших санкціях і наданні додаткової військової допомоги Україні.

Ця суперечка відображає зростаюче розчарування інших країн ЄС щодо Угорщини, яка час від часу блокує санкційні кроки під час війни росії проти України. Хоча Будапешт зазвичай поступався після отримання поступок, численні затримки викликали роздратування багатьох.

Частина дипломатів та міністри під час зустрічі також публічно закликали Угорщину відокремити свої суперечки з Києвом щодо списку «спонсорів війни» від спроби ЄС схвалити більше військової допомоги та санкцій.

Варто нагадати, що минулого тижня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у Відні заявив, що включення OTP банку до списку міжнародних спонсорів війни є «скандальним і неприйнятним» і є останнім прикладом «дедалі ворожішої» позиції українського уряду щодо Угорщини.

Як інші приклади він знову навів закриття угорськомовних шкіл в Закарпатській області та нібито погрозу президента Володимира Зеленського підірвати нафтопровід «Дружба», який з’єднує Росію з Угорщиною через Україну.

«Угорщина не може погодитися на рішення, які вимагатимуть від Європейського Союзу та його держав-членів подальших економічних і фінансових жертв, доки українська влада вносить банк до списку», – додав міністр.

Він також повторив, що Будапешт накладе вето на 11-й пакет санкцій ЄС проти Росії, який зараз обговорюють посли в Брюсселі.

 

Infopost.Media
Титульне фото: MTI/KKM

Коментарі