Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олена Богдан вдруге стала Віце-головою Керівного комітету Ради Європи з антидискримінації, розмаїття та інклюзії, з мандатом на 2022 рік. Голосування пройшло 9 грудня у ході пленарного засідання Керівного комітету Ради Європи у Страсбурзі, Франція.
За підсумками таємного голосування за представницю України учасники віддали 70% голосів, інформує ДЕСС.
Слід зазначити, що вперше Олена Богдан увійшла до керівництва цього комітету у червні 2021 року з мандатом до кінця 2021 року.
У сфері компетенції голови ДЕСС – сучасна релігійність та демократизаційні процеси, вона також є експерткою з питань методології соціальних досліджень.
У листопаді Олена Богдан стала одним зі спікерів дискусійної панелі “Міжетнічні відносини в Україні: як забезпечити довіру та порозуміння, як протидіяти дезінформації та розпалюванню ворожнечі” Форуму Re:Open Zakarpattia. Там вона розповіла про деякі міфи в царині етнополітики та чинну державну політику підтримки культурного розмаїття й інтеграції.
Довідково:
Керівний комітет Ради Європи з антидискримінації, розмаїття та інклюзії (Steering Committee on Anti-Discrimination, Diversity and Inclusion, CDADI) – експертний орган Ради Європи, що надає рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи. Він об’єднує зусилля 47 країн-членів Ради Європи за напрямком досягнення рівності та розбудови більш інклюзивних суспільств. Здійснюється це шляхом впровадження ефективного захисту від дискримінації й ненависті та підтримки розмаїття.
Серед напрямків роботи Керівного комітету: розробка нового комплексного правового інструмента боротьби з мовою ворожнечі; дослідження політичної участі молоді, що належить до національних меншин. Також у сфері його інтересів сприяння імплементації стратегічної політики Ради Європи у сфері інклюзії ромів та кочівників.
Варто нагадати, що цього дня відбулось ще одне важливе голосування – щодо резолюції Генасамблеї ООН, яка стосується мілітаризації Росією тимчасово окупованого Криму. За документ з посиленими вимогами до Росії проголосували 64 країни.
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.