fbpx
27 Січня, 2022

На Закарпатті відкрили фотовиставку природних скарбів країн V4 – Вишеградської четвірки (ФОТО)

На Закарпатті відкрили фотовиставку природних скарбів країн V4 – Вишеградської четвірки (ФОТО)

В Угорському домі ім. Мігая Мункачі в Мукачеві відкрилася фотовиставка природних скарбів країн Вишеградської групи. Вишеградська група (або Вишеградська четвірка) — об’єднання чотирьох центральноєвропейських країн: Польщі, Чехії, Угорщини і Словаччини.

Виставку організувало Генеральне консульство Угорщини в місті Ужгороді до Дня угорської культури. На світлинах можна побачити природні багатства Угорщини, Словаччини, Чехії та Польщі, триватиме вона до 20 лютого.

Йосип Торпої, директор Угорського дому ім. Мігая Мункачі подякував Генконсульству та зазначив, що Закарпаття завжди територіально та культурно належало до Центральної Європи, а історія й природні багатства краю та сусідніх країн з Вишеградської групи також є дуже подібними.

“Закарпаття й сусідні області Західної України мають риси спільної європейської історії та природної спадщини”, – зазначив у своїй промові Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаї.

Він з жалем констатував, що стосунки між Україною та Угорщиною протягом останніх років погіршилися.

“Ми, угорці, хочемо, щоб наша співпраця якомога швидше повернулася на ґрунт взаємної поваги та спільних інтересів. Головний інтерес Угорщини та інших держав – членів V4 – це демократична, процвітаюча, незалежна Україна”, – додав дипломат.

Угорщина з 1 липня 2021-го головує у V4. До речі, Вишеградська група минулого року відзначила 30-ліття з часу створення.

 

InfoPost.Media

Фото Munkácsy Mihály Magyar Ház


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі