22 Березня, 2022

На територію Угорщини залетів неопізнаний літак з України – Міноборони Угорщини

На територію Угорщини залетів неопізнаний літак з України – Міноборони Угорщини

Винищувачі Gripen Збройних сил Угорщини, що забезпечують готовність до протиповітряної оборони, були підняті в повітря у другій половині дня 21 березня через неопізнаний літак. Він нібито влетів у повітряний простір країни з боку України.

Про це повідомляє сайт міністерства оборони Угорщини.

Gripen Mti

Командування об’єднаних повітряних операцій НАТО віддало наказ про підняття літаків у повітря після того як на радарах у східній частині країни з’явився літак, що прямував у бік Словаччини. Згідно з повідомленням, неопізнаний літак з’явився на радарах у східній частині країни і попрямував у бік Словаччини.

“Гріпени” здійснили патрулювання, а потім повернулися на свою базу в Кечкеметі, переконавшись у безпеці повітряного простору”, – сказано в заяві угорського міністерства.

Офіційних повідомлень від української влади щодо інциденту наразі немає.

Також угорські ЗМІ повідомили, що вранці 21 березня угорські сили оборони також були змушені підняти у повітря свій літак Gripen після того, як отримали повідомлення про загрозу вибуху на цивільному літаку під прапором Туреччини, який летів з Москви до Стамбула.

Це не перший випадок, коли літаки Gripen змушені супроводжувати інші літаки, що опинилися у повітряному просторі Угорщини.

19 березня угорські сили були підняті по тривозі через цивільний Airbus A321, який летів із Грузії до Польщі. Як у випадку з літаком із Сербії, що стався напередодні, повідомлялося, що на борту могла бути вибухівка. Сербський Airbus A-319, який прямував з Белграда до Москви, повернули назад на угорсько-словацькому кордоні.

11 березня військовий безпілотник порушив повітряний простір Угорщини, а потім розбився в парку в столиці Хорватії Загребі. Після цього випадку угорські опозиційні партії оприлюднили спільну заяву до прем’єр-міністра Віктора Орбана, в якій вимагали негайної та рішучої відповіді щодо безпеки країни.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі