13 Травня, 2022

На реконструкцію пам’ятника радянським воїнам у Кошицькому краї витратили 390 тисяч євро (ФОТО)

На реконструкцію пам’ятника радянським воїнам у Кошицькому краї витратили 390 тисяч євро (ФОТО)

Кошицький самоврядний край завершив масштабну реконструкцію пам’ятника Визволення та Перемоги на Дарговському перевалі. Зокрема відремонтували бруківку та сходи, що ведуть до пам’ятника, проведено нове освітлення та водоутримання.

Про це повідомила речниця голови краю Анна Терезкова, пише TASR.

Dargov 800x533

Реконструкцію профінансував край із власного бюджету. Ремонт розпочали у серпні минулого року, після збільшення обсягу робіт ціна робіт сягнула суми понад 390 тисяч євро.

Мармурова плитка у багатьох місцях була пошкоджена, а сходи були в поганому стані. Також вирішили поміняти всю бруківку навколо пам’ятника, що також позначилося на бюджеті ремонту.

“Частина тротуару була пошкоджена, оскільки автомобілі намагалися припаркуватися якомога ближче до пам’ятника. Тому у рамках реконструкції ми встановили бетонні паркувальні бар’єри”, – зазначив голова КСК Растислав Трнка.

На під’їзді поклали новий асфальт, а сам пам’ятник підсвітили світлодіодними лампами, які є на 40 відсотків економічніші. Частину території прикрасили зеленими насадженнями, а також зробили дренаж.

“Пам’ятник на Дарговському перевалі є одним із ключових меморіальних місць нашого краю. Він вшановує пам’ять про 22 тисячі загиблих у боротьбі за визволення Східної Словаччини на зламі 1944 та 1945 років, тому ми дбаємо про те, щоб Даргов був гідним місцем пам’яті про події визволення від нацизму”, – сказав Трнка.

Меморіальний комплекс складається зі скульптури скульптора авторства Войтеха Леффлера та Зали слави. Його відкрили в 1955 році з нагоди десятої річниці боїв за Даргський перевал.

У грудні 1944 року на перевалі кілька тижнів тривали важкі бої між німецькими військами та бійцями 1-ї Гвардійської дивізії 4-го Українського фронту під командуванням генерала Гречко. Дарговський перевал був “воротами” до міста Кошице. У боях полягло понад 20 000 радянських солдат.

Нагадаємо, що у березні в Чехії у відповідь на російську агресію в Україні почали масово пошкоджувати пам’ятники червоноармійцям часів Другої світової війни. Написи або кольори українського прапора з’явилися у багатьох містах.

 

InfoPost.Media

Фото: TASR


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі