fbpx
19 Вересня, 2021

Румунія не визнає вибори до Держдуми Росії в Криму

Румунія не визнає вибори до Держдуми Росії в Криму

Міністерство закордонних справ Румунії висловилось проти виборів до Держдуми Росії, які організували на території тимчасово окупованого Криму. Повідомлення про це з’явилось на офіційній сторінці відомства у Twitter.

“Румунія не визнає законними так звані вибори до Державної Думи Росії, організовані в незаконно анексованому Криму. Румунія рішуче підтримує суверенітет та територіальну цілісність України”, – йдеться у повідомленні.

242348721 4315403828538642 7215483558570176208 N

Також МЗС Румунії висловилось незгоду з відкриттям Росією дільниць для голосування в Придністровському регіоні Республіки Молдова, незважаючи на чітку позицію конституційної влади в Кишиневі. Таку ж реакцію висловило міністерство закордонних справ і євроінтеграції Молдови, повідомляє видання Newsmaker.md.

“Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції шкодує, що, незважаючи на послідовну позицію, висловлену молдовською владою, російська сторона діяла таким чином, який не відповідає принципу суверенітету, територіальної цілісності Молдови і двосторонньої правової бази”, – йдеться в повідомленні міністерства 18 вересня.

На прохання посольства РФ в Молдові влада країни надала дозвіл на відкриття виборчих дільниць у населених пунктах, що перебувають під контролем конституційних властей Молдови. Однак МЗС Молдови звернулось до російської сторони з проханням утриматися від відкриття 27 виборчих дільниць в придністровському регіоні. За твердженням молдовської влади, там неможливо забезпечити необхідні умови безпеки для голосування. Однак 17 вересня у Придністров’ї таки відкрили чотири виборчі дільниці, ще 27 дільниць планували відкрити у неділю, 19 вересня.

Слід зазначити, що Верховна Рада України закликала міжнародну спільноту не визнавати легітимність виборів до Держдуми РФ. Приводом для цього став намір російської влади незаконно провести голосування на тимчасово окупованих територіях України, включаючи Крим та захоплені окремі райони Донецької та Луганської областей.

За тим у зв’язку з незаконними російськими виборами в окупованому Криму та на Донбасі Рада національної безпеки і оборони України запровадила перші санкції.

InfoPost.Media

Фото: ua.krymr.com


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні спільноти, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі