fbpx
14 Лютого, 2022

“Ми могли б”: посол в Британії заявив про можливу зміну курсу України в НАТО, в МЗС відреагували

“Ми могли б”: посол в Британії заявив про можливу зміну курсу України в НАТО, в МЗС відреагували

Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко у телефонному інтерв’ю BBC Radio 5 Live зазначив ствердно на питання ведучого, чи міг би Київ розглянути питання відмови від вступу до НАТО. У ефірі він відповів: “Ми могли б”.

За словами Пристайка, курс на інтеграцію прописаний у Конституції України, однак таке рішення він розглядає, зважаючи на тиск, який чиниться на Україну.

“Ми могли б. Особливо під тиском погроз, які лунають, під тиском шантажу, який триває, в результаті підштовхування до цього… Подекуди ми чуємо голоси із самого НАТО про це… Але питання, яке сама собі ставить 40-мільйонна нація: як ми будемо виживати у разі нападу? Чи зможемо ми розрядити ситуацію, що склалася, залишаючись незахищеними і не входячи до жодного альянсу, коли всі наші друзі та сусіди вже члени організації?” – зазначив Пристайко.

Вадим Пристайко

За словами Вадима Пристайка, Україна гнучка “в пошуку найкращого виходу”.

Слова посла відразу ж прокоментували в українському МЗС. Речник міністерства Олег Ніколенко заявив у коментарі Liga.net, що заяву вирвали з контексту розмови.

“Слова посла України у Великій Британії Вадима Пристайка про те, що Україна нібито готова розглянути відмову від членства в НАТО задля запобігання війні з Росією, вирвані з контексту”, – зазначив у коментарі Європейській правді Ніколенко.

За словами речника, для України наразі ключовим є питання гарантій безпеки зі сторони країн Заходу та міжнародних інституції, зокрема і НАТО.

“Водночас посол Пристайко слушно зазначив в інтерв’ю, що перспектива членства в НАТО закріплена в Конституції України, але Україна наразі не є членом НАТО чи іншого безпекового альянсу. Тож ключовим для нашої країни стає питання гарантій безпеки. Безперечно, найкращою такою гарантією був би негайний прийом України до Альянсу. Але загрози Україні існують тут і зараз, відтак пошук відповіді на питання гарантій стає фундаментальним нагальним завданням. При цьому жодне рішення не може бути ухвалене всупереч Конституції України”.

Україна шукає захист і поза НАТО

Сам Вадим Пристайко у коментарі Європейській правді пояснив свої слова необхідністю України шукати підтримку, виходячи з того, що вона не є членом НАТО.

“Щоб уникнути війни просто зараз, ми готові на компроміси, але вони не лежать у сфері НАТО, а в Мінських домовленостях тощо. Щодо НАТО зараз – ми залишаємо курс, але вимушені шукати інші варіанти, які дозволять вижити просто зараз”, – зазначив посол.

Нагадаємо, раніше ми публікували заяву глави українського МЗС Дмитра Кулеби. У ній він зазначив, що Україна приєднається до НАТО, коли три столиці змінять свій погляд. Назвати конкретні три країни Кулеба тоді відмовився. Однак зазначив, що вони повинні перестати сприймати Україну як додаток до Росії.

 

InfoPost.Media

Фото з відкритих джерел


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі