fbpx
16 Лютого, 2022

Міноборони, ЗСУ, Приват та Ощад: хакери знову атакували низку українських ресурсів

Міноборони, ЗСУ, Приват та Ощад: хакери знову атакували низку українських ресурсів

У вівторок, 15 лютого, відбулась друга за цей рік потужна DDoS-атака на урядові сайти, зокрема Міноборони і ЗСУ. Також під приціл хакерів потрапили ПриватБанк і Ощадбанк.

Про масовану DDoS-атаку повідомив Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки України.

Користувачі застосунку Приват24 відчули проблеми зі здійсненням платежів і загалом з роботою застосунку. Однак у банку запевнили, що фінансові операції виконуються у нормальному режимі, а кошти вкладників не постраждали.

Image

Збої були і у роботі “Ощадбанку”, де перестав працювати інтернет-банкінг. У банку повідомили, що “всі системи банку захищено і працюють у штатному режимі” та підтвердили проблеми зі входом до Ощад24/7 через навантаження на канали зв’язку.

Передувала атаці на фінустанови і хвиля дезінформації. Клієнти Привату 15 лютого отримали SMS-повідомлення про те, що банкомати не працюватимуть. У фінустанові назвали такі повідомлення фейком.

20220215121546 4187

Того ж дня роботу банківських вебресурсів і застосунків відновили. Запрацював і сайт ЗСУ. За повідомленням Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки України, робоча група спеціалістів із кібербезпеки вживає всіх необхідних заходів для локалізації та протидії кібератаці.

Однак станом на 16 лютого DDoS-атака продовжує травати на сайт Міноборони. Як зазначили у відомстві, зловмисники могли знати, що сайт Міноборони захищений від класичних DDoS-атак, тому вдалися до пошуку вразливих місць у коді самого сайту.

“Можемо констатувати, що це їм, на жаль, вдалось”, – додали у Міноборони.

Підтримку відомству надали у США – Міноборони отримало технічні консультації та сервіси додаткового захисту. Фахівці міністерства спрямували весь трафік сайту через додатковий сервіс захисту, що розташований у США, щоб уникнути можливість подальших DDoS-атак.

Нагадаємо, в ніч з 13 на 14 січня відбулася одна з наймасштабніших за останні чотири роки кібератак на сайти українських міністерств і відомств. Жертвами зламу стали дані офіційних сайтів українського уряду, Міністерства дипломатії, Міністерства освіти, МНС та Міністерства енергетики.

Зловмисники залишили на зламаних сайтах повідомлення українською, польською та російською мовами.

 

InfoPost.Media

Фото: vgr.by


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі