fbpx
05 Січня, 2022

Ірландці найбільше, румуни найменше: третина європейців не їсть овочі та фрукти щодня

Ірландці найбільше, румуни найменше: третина європейців не їсть овочі та фрукти щодня

Кожен третій громадянин ЄС (33%) у 2019 році не їв фруктів і овочів щодня, і лише 12% населення споживали п’ять або більше рекомендованих порцій на день.

Найменше їх любителів – у Румунії. Такі результати оприлюднило Європейське статистичне бюро (Євростат), повідомляє digi24.ro.

ринок у Румунії

У середньому більше половини населення ЄС (55%) повідомили, що в 2019 році вони споживали від однієї до чотирьох порцій фруктів і овочів на день.

Серед країн-членів ЄС найбільше споживання (п’ять або більше порцій на день) зареєстрували у Ірландії (33% населення), Нідерландах (30%), Данії (23%) та Франції (20%).

У Румунії навпаки – лише 2% населення їсть щонайменше п’ять порцій фруктів і овочів щодня. За нею йдуть Болгарія та Словенія (по 5%) і Австрія (6%).

Щоденне споживання фруктів і овочів серед жінок вище, ніж чоловіків. У середньому 58% жінок повідомили, що їдять від однієї до чотирьох порцій фруктів і овочів на день, порівняно з 51% чоловіків. Схожа тенденція спостерігається і при споживанні п’яти або більше порцій фруктів і овочів на день. Тут пропорція 15% жінок до 10% чоловіків.

Раніше Євростат оприлюднив порівняльні дані щодо вартості сільськогосподарської землі у Європі. Один гектар орної землі в 2020 році обходився в Румунії приблизно в 10 тисяч євро. Найдешевша орна земля в Хорватії, а найдорожча – в Нідерландах, де ціна за гектар майже 70 тис. євро.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі