07 Травня, 2023

Гібридна війна триває: У Словаччині послідовники російських «Нічних вовків» організували марш «перемоги»

Гібридна війна триває: У Словаччині послідовники російських «Нічних вовків» організували марш «перемоги»

Словацькі байкери з мотоклубу «Brat za brata» організували мотопробіг Словаччиною, приурочений до 9 травня. Таким чином вони вирішили, нібито, відзначити «перемогу над фашизмом». Однак з такою думкою, зважаючи на зв’язки організації з російським мотоклубом «Нічні вовки», не погодились у словацькій владі.

Щороку так звані «Нічні вовки», байкери, члени російського мотоклубу, пов’язаного з Кремлем, вирушали на мотоциклах в подорож довжиною в тисячі кілометрів, щоб 9 травня прибути до Берліна нібито для того, аби «вшанувати пам’ять про розгром нацистської Німеччини в 1945 році».

Насправді все це було лише елементом російської пропаганди та гібридної війни. Не дивно, що ЄС ввів санкції проти лідерів клубу після розв’язування російської агресії проти України.

Однак тепер російські нацисти винайшли інший спосіб «перетнути кордони» – вони домовилися зі своїми словацькими прихильниками. Члени організації «Brat za brata» вирушили у поїздку Словаччиною напередодні 9 травня.

 


Однак через їхні контакти з Кремлем міністр оборони Словацької Республіки Ярослав Надь вважає їх розповсюджувачами російської пропаганди


 

Слід зазначити, що у списку європейських санкцій вже є лідер словацького осередку «Нічних вовків» Йозеф Гамбалек. Попри це, цього року учасники «банди» на мотоциклах відвідають Славін у Братиславі та Дуклю на сході Словаччини.

Втім, прихильники Путіна покладатимуть вінки не як «Нічні вовки», а як члени громадського об’єднання Motorkari Slovakia, більш відомого як «Брат за брата».

У п’ятницю ці байкери з’явилися у Славині, пізніше вирушили до Нітри, Зволена та Міхаловців. А у понеділок, 8 травня, планують завершити свій заїзд «подяки, миру та злагоди» на Дуклі.

Фото зі сторінки «Brat za brata» у Facebook

Офіційно ця акція — лише відзначення «перемоги над фашизмом», але багато хто не вірить у невинні мотиви мотоклубу. Серед них, наприклад, міністр оборони країни Ярослав Надь.

«Це не вшанування загиблих солдатів, а поширення російської військової пропаганди», — сказав він у коментарі виданню Aktuality.sk.

Зрадники чи корисні ідіоти?

У травні 2021 року члени клубу привезли з Москви до Словаччини так званий «вічний вогонь». У російській столиці світло взяли прямо з рук Сергія Наришкіна, керівника російської Служби зовнішньої розвідки.

Пізніше лідер байкерів Матуш Алекса заявив, що не мав уявлення, у кого брав факел.

«Якщо вони не знали, то вони корисні ідіоти. Якщо вони це знали, то вони зрадники, які діють в інтересах іноземної держави», – зазначив словацький міністр оборони.

Проте на початку лютого, майже через рік після початку війни в Україні, Алекса разом з іншими словаками взяв участь в урочистостях і покладанні вінків у російському Волгограді, колишньому Сталінграді.

Сам Матуш Алекса в минулому був «Нічним вовком», а частина клубу просто перегрупувалася в організацію «Brat za brata», яка була офіційно створена в 2019 році. Стверджує, що він аполітичний і клуб не має стосунку до Кремля. Утім у квітні 2021 року в російському посольстві словацькому байкеру вручили медаль Міноборони РФ «За значний особистий внесок у збереження пам’яті про загиблих захисників Вітчизни». Зараз же, за даними Infosecurity.sk ці словацькі байкери координують свою діяльність з посольством Росії в Словаччині.

вовки

На фото: Сергій Наришкін вручає факел з «вічним вогнем» словацькому лідеру «Нічних вовків»

Попри це, заборонити мотоциклістам їздити Словаччиною неможливо.

«Держава не може заборонити фізичній особі будь-які дії, які не суперечать закону, але питання в тому, хто і з якою метою це фінансує», – каже Ярослав Надь.

Варто додати також, що на своїх сторінках «Brat za brata» масово діляться контентом російського посольства в Словаччині та російських телеграм-каналів, зокрема заблокованих в Україні. Також захід, організований словацькими байкерами отримав медійне висвітлення у російських ЗМІ, підконтрольних Кремлю.

 

Infopost.Media

Коментарі