fbpx
19 Січня, 2022

Експрем’єра Чехії Андрея Бабіша можуть позбавити недоторканості і судити за шахрайство

Експрем’єра Чехії Андрея Бабіша можуть позбавити недоторканості і судити за шахрайство

Комітет з недоторканності рекомендував парламенту Чехії зняти депутатську недоторканність з колишнього прем’єр-міністра Андрея Бабіша. Якщо парламент виконає рекомендацію, Бабішу загрожує судове переслідування за нібито шахрайство з субсидіями ЄС.

Голосування з цього приводу може відбутися наступного тижня, повідомляє Euractiv.

експрем’єр Чехії Андрей Бабіш

Після поразки на жовтневих парламентських виборах Бабіш залишився депутатом та лідером опозиційної партії ANO. Вона має найсильнішу позицію у чеському парламенті.

Очікується, що наступного року Бабіш буде балотуватися на пост президента Чехії. Хоча кілька членів ANO вже висловили свою підтримку Бабішу на президентських виборах, Бабіш не підтвердив і не спростував свою кандидатуру.

Депутатську недоторканність Бабіша знімали двічі, спочатку в 2017 році, а потім у 2018 році після парламентських виборів. Поліція неодноразово рекомендувала притягнути Бабіша до обвинувачення.

Бабіша можуть звинуватити у причетності до так званої справи “Лелече гніздо”. Ферма “Гніздо лелеки” спочатку входила до складу колишнього холдингу Бабіша “Агроферт”, але за кілька років змінила статус і стала акціонерним товариством. Протягом цього періоду вона отримала субсидію ЄС у розмірі 2 мільйони євро, призначену для малого та середнього бізнесу. Через пару років ферму повернули в холдинг “Агроферт”.

На посаді прем’єр-міністра до Бабіша були претензії у Європейської комісієї. Її аудитори дійшли висновку, що Бабіш має конфлікт інтересів через його міцні зв’язки з холдингом “Агроферт”. Наразі Бабіш є бенефіціарним власником агропродовольчого гіганта в кількох країнах, де працює “Агроферт”. Зокрема в Німеччині, Словаччині та Чехії.

Варто нагадати, що у жовтні минулого року в Чехії пройшли парламентські вибори, за результатами яких партія Андрея Бабіша ANO зазнала поразки. До парламенту пройшли чотири партії, які і сформували уряд. Вперше за історію Чеської республіки поза парламентом опинились комуністи.

 

InfoPost.Media

Фото: Reuters


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі