fbpx
21 Вересня, 2022

Дороги, лікарні, школи: Уряд Орбана “заморозив” майже 300 інвестиційних об’єктів через суперечку з ЄС

Дороги, лікарні, школи: Уряд Орбана “заморозив” майже 300 інвестиційних об’єктів через суперечку з ЄС

Дві реконструкції доріг, чотирнадцять спортивних парків, навчальний центр тощо – такі інвестиції у прикордонний регіон Саболч-Сатмар-Берег були призупинені урядом Угорщини, який посилається на брак коштів, адже веде судову суперечку з Європейською Комісією та не має доступу до фондів ЄС.

Нагадаємо, що Європейська комісія рекомендувала не виділяти Угорщині кошти за трьома програмами з ключового фонду ЄС через проблеми з верховенством права. Йдеться про блокування суми у приблизно 7,5 мільярда євро на бюджетний період до 2027 року.

Інвестиції в Угорщині

Як повідомили в міністерстві будівництва та інвестицій, яке очолює Янош Лазар, там отримали завдання призупинити державні інвестиції на суму 2100 мільярдів форинтів, які ще не знаходяться на стадії будівництва та які, згідно з офіційним формулюванням, будуть відкладені та переплановані.

Мова йде про проєкти (загалом по країні 284 об’єктів), які зараз скасовуються і які планують реалізувати пізніше.

Згідно з планами це буде у 2025-2026 роках, однак для цього потрібно буде проведення нових процедур закупівель через зміну кошторису.

Значна частина призупинених урядом Угорщини інвестицій пов’язана із транспортною інфраструктурою. Серед них багато з’єднувальних і об’їзних доріг, які планували реконструювати. Також чимало інвестицій у заклади охорони здоров’я та спорту і будівництво кількох шкіл.

Що не побудують в Угорщині

Поточний список опубліковано на веб-сайті угорського парламенту, а оприлюднив його державний секретар міністерства будівництва та інвестицій Нандор Чепрегі у відповідь на запитання Агнеш Вадаї з партії “Демократична коаліція”.

Зокрема у прикордонному регіоні Саболч, що межує з Україною, вирішили відкласти:

  • будівництво спортивного центру національної оборони в Кішварді;
  • другий етап енергетичної модернізації суду у Ніредьгазі;
  • інвестицію в гандбольний зал у Надьгалаші;
  • реконструкцію дороги Маріапоч-Уйфегерто;
  • інвестиції в гімназію в Ніредьгазі;
  • реалізація навчального центру в Тисавашварі;
  • реконструкцію дороги, що сполучає Ніредьгазу з Тарцалом тощо.

Також в уряді вирішили не будувати рекреаційно-оздоровчі спортивні парки (йдеться про безкоштовні вуличні тренажери та бігову трасу; що мали збудувати у багатьох населених пунктах регіону).


Раніше ж ми розповідали, що Угорщина на фоні війни росії проти України вирішила прискорити оновлення своєї армії та зброї. Угорський уряд прийняв рішення про суттєве підняття заробітної плати для особового складу збройних сил Угорщини, «незрівнянне за масштабом у порівнянні з останніми десятиліттями».

Крім того, за словами міністра оборони Угорщини Кріштофа Салай-Бобровніцкі (Szalay-Bobrovniczky Kristóf), Угорщина прискорює оновлення своїх військ «у світлі поточної ситуації», а уряд нещодавно створив оборонний фонд для забезпечення швидкого розвитку, «незважаючи на інфляцію під час війни та глобальні економічні труднощі».

Infopost.media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі