Засоби протиповітряної оборони вже захищають небо над східною Словаччиною. Збройні сили Словацької Республіки поступово переміщували засоби ППО на вогневі позиції, щоб охопити якомога більшу частину східного кордону Словаччини.
Таким чином, повітряний простір на кордоні з Україною контролюється 24 години на добу. Про це з посиланням на речника Збройних сил Словацької Республіки Штефана Земановича повідомляє SME.
“Члени нашої бригади застосовують досвід, набутий у ході складних тренувань, на практиці. На упереджених позиціях ми готові забезпечити захист території східної Словаччини”, – заявив командир 11-ї бригади ВПС Йозеф Панько.
За його словами позиції засобів ППО обиралися таким чином, щоб їх можливості були використані якнайкраще, а дальність їх дії була максимальною на всіх висотах.
У той же час Збройні сили Словацької Республіки приносять вибачення за обмеження, спричинені перекиданням важкої техніки на схід країни.
Значна частина Словаччини захищена системою Patriot, яку країна отримала з Німеччини та Нідерландів, і розташована на авіабазі Сляч. Вона також використовується для запуску балістичних ракет.
Однак оперативна спроможність захисту сходу країни була предметом дискусій. Минулого тижня збройні сили країни почали переміщення системи протиповітряної оборони С-300 на східні рубежі.
Це система протиракетної оборони, яка може знищувати ворожу авіацію, дрони або ракети. Комплекс був розроблений ще за часів Радянського Союзу і випускався у різних варіантах з 1970-х років. У східній Словаччині мають бути дві такі системи.
Старі радянські комплекси С-300 також ідсилюються сучасним американським ЗРК Patriot, яка буде розміщена в районі міста Банська Бистриця.
Прибуття на територію Словаччини інших військовослужбовців Об’єднаних збройних сил НАТО також пов’язане з введенням системи оборони
Уряд дав “зелене світло” на присутність військ союзників для захисту Словаччини та східного кордону альянсу ще 9 березня 2022 року.
Фото: tvnoviny
Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.