fbpx
30 Січня, 2022

Чехія готується відбивати кібератаки через підтримку України

Чехія готується відбивати кібератаки через підтримку України

Чеське національне управління з кібер- та інформаційної безпеки (NÚKIB) оприлюднило попередження про підвищений ризик кібератак проти Чеської Республіки та місцевих організацій. Причиною цього названо нинішню напруженість навколо України.

Про це пише TASR з посиланням на Чеське радіо.

кібератаки в Чехії

“Ми звертаємо увагу на наявність підвищеного ризику, особливо кібершпигунства чи кросмедійних атак (атаки програмного забезпечення для вимагання) проти Чеської Республіки та національних структур через поточну геополітичну ситуацію у Східній Європі, особливо в Україні”, – повідомляє відомство.

Серед суб’єктів, які піддаються нападу, є переважно стратегічні державні установи, ЗМІ та ключова інформаційна структура.

“Стратегічні інституції держави, особливо ті, що відповідають за оборону та зовнішню політику країни, найбільш вразливі до кібершпигунства”, – повідомляє NUKIB.

У випадку зі ЗМІ, за даними офісу, більш імовірні DDoS-атаки. Під час такої атаки хакери намагаються наповнити мережу надзвичайно великим обсягом трафіку даних, щоб паралізувати роботу сайту.

У разі продовження ескалації навколо України ймовірно, що ризик кібератак на Чехію зросте, повідомляє NÚKIB.

Нагадаємо, в ніч з 13 на 14 січня відбулася одна з наймасштабніших за останні чотири роки кібератак на сайти українських міністерств і відомств. Жертвами зламу стали дані офіційних сайтів українського уряду, Міністерства дипломатії, Міністерства освіти, МНС, Міністерства енергетики та інших.

 

InfoPost.Media


Що таке Infopost.Media?

Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

Коментарі